OSBÜK BAŞKAN YARDIMCISI ARDIÇ, TÜRK-KIRGIZ İŞ FORUMUNA KATILDI - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK BAŞKAN YARDIMCISI ARDIÇ, TÜRK-KIRGIZ İŞ FORUMUNA KATILDI

10-06-2021

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkan Yardımcısı Seyit Ardıç, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov için düzenlenen TOBB ETÜ Fahri Doktora Tevcih Töreni ve Türk-Kırgız İş Forumu’na katıldı.

TOBB İkiz Kulelerde düzenlenen forum kapsamında Kırgızistan Cumhuriyeti Yatırım Teşviki ve Koruma Bakanlığı ile OSBÜK Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyesi ve OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın tarafından, Kırgızistan’da organize sanayi bölgelerinin kurulması, teknoloji geliştirme bölgeleri ve üniversiteler arasında iş birliği yapılması amacıyla protokol imzalandı. İşbirliği protokolü ile OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nin, OSB tecrübesi ve birikimlerinin Kırgızistan’a aktarılması da hedefleniyor.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Kırgız Cumhuriyeti Yatırımların Teşviki ve Korunması Bakanı Almambet Shykmamatov ve misafirlerin katıldığı ‘Fahri Doktora Tevcih Töreni ve Türk-Kırgız İş Forumu’nda Türkiye ile Kırgızistan’ın iki kardeş ülke olduğunun altı çizildi.