OSBÜK- ABD ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROJE TANITIM TOPLANTISI - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK- ABD ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROJE TANITIM TOPLANTISI

18-09-2012

(En ucuz enerji, tasarruf edilen enerjidir)

Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasında yapılan anlaşma gereğince, ABD Enerji Bakanlığı; ülkesindeki konu ile ilgili uzman kuruluş ve/veya kişileri Türkiye’de görevlendirerek, projeye katılmak isteyen sanayi tesislerinde yapılan incelemeler sonucu ENERJİ VERİMLİLİĞİ konusunda önerilerde bulunarak enerjinin daha verimli kullanması konusunda çalışmalar yapmaktadır.
Geçtiğimiz yıl bu konuda pilot bölge olarak seçilen İzmir Atatürk OSB’de faaliyet gösteren 20 sanayi tesisinde yapılan çalışmalar sonucu, %20-30’a varan enerji tasarrufu sağlandığı görülmüştür.
Pilot uygulamada alınan başarılı ve faydalı sonuçların ülkemiz geneline yaygınlaştırılması amacıyla ABD Enerji Bakanlığı yetkilileri ile görüşmeler yapılmış ve söz konusu projenin kademeli olarak ülkemiz genelinde yaygınlaştırılması konusunda fikir birliği sağlanmıştır.
Söz konusu projenin tanıtılması ve İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesindeki sonuçlardan bilgi verilmesi amacıyla, Ankara ve Gaziantep illerimizde iki ayrı toplantı yapılmasına karar verilmiştir.
ABD Enerji Bakanlığı Bakan Yardımcısı ile üst düzey yöneticilerin katılacağı toplantıda; İAOSB sonuçları hakkında bilgi sunulacak ve projeye katılmak isteyen firmaların temsilcilerine daha sonra (Ocak 2013) özel bir eğitim programı yapılacaktır.

Toplantı Takvimi

İl : GAZİANTEP
Tarihi : 26 Eylül 2012
Saati : 09:30
Yeri : Gaziantep 1.OSB Konferans Salonu / Gaziantep

İl : ANKARA
Tarihi : 27 Eylül 2012
Saati : 09:30
Yeri : ASO 1.OSB Konferans Salonu / Ankara

LCV : 21 Eylül 2012
Tel : (0 312) 419 18 00
Faks : (0 312) 419 27 00
E-posta: info@osbuk.org.tr
Web : www.osbuk.org.tr

Ekler:
1- Gaziantep toplantı programı,
2- Ankara toplantı programı.

Dosya 1
Dosya 2