OSB’LERİN SCADA SORUNU İSTİŞARE EDİLDİ - OSBÜK - OSBÜK

OSB’LERİN SCADA SORUNU İSTİŞARE EDİLDİ

26-10-2020

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK), OSB’lerin sorunlarının çözümü için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda OSB’lerin gündeminde olan SCADA bağlantısı ile ilgili “TEİAŞ SCADA Sistemine Bağlanma Yükümlülükleri” konulu bir toplantı gerçekleştirildi.

OSB Bölge Müdürleri ile ilgili teknik müdürlerin katıldığı toplantıda, sürecin başından bu yana yaşanan gelişmeler değerlendirilirken, TEİAŞ tarafından yazılan cezalar, hukuki süreçler gündeme alındı, yol haritası belirlendi.

OSBÜK daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve ilgili kurumlar nezdinde çalışmalar yaparak TEİAŞ’ın OSB’lere SCADA bağlantısından dolayı yazdığı cezaların iptalini ve süre uzatımı talep etmişti. OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ise, OSBÜK 18. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada sorunun çözümüne yönelik çalışmalara devam ettiklerinin altını çizerek, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızla, TEİAŞ’la görüşmelerimizi yürütüyoruz. TEİAŞ’ın OSB’lere yazdığı cezaların iptali ve sürenin uzatılması talebimiz devam ediyor. OSB’lerimizin bu sorununu da çözeceğiz inşallah” ifadelerini kullanmıştı.