OSB’LERDE KREŞ ETÜT ÇALIŞMALARI BAŞLADI - OSBÜK - OSBÜK

OSB’LERDE KREŞ ETÜT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

17-01-2018

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile OSBÜK’ün OSB’lere kreş açılması konusunda başlattığı ortak çalışmada ilk adım atıldı. Türkiye’nin üretim üssü OSB’lere kreş kazandırma konusunda saha etüdü yapmaya başlayan heyet, ilk olarak Kocaeli ve İstanbul’daki OSB’leri yerinde inceledi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Elife Ünal, Daire Başkanı Zübeyde Arslanoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürü Gülser Ustaoğlu, Daire Başkanı Güler Özdoğan, OSBÜK Genel Sekreter Vekili Serkan Ata’dan oluşan heyet Kocaeli Gebze Güzeller OSB, Gebze TOSB ve İstanbul Dudullu OSB içerisindeki kreşlerin yetkilileri ile bir araya geldi. Kreşlerin yönetim ve işleyişi ile ilgili bilgiler alan heyet, ardından buradaki kreşleri yerinde inceledi.

Protokol imzalanacak

50 binin üzerinde fabrika ve bir milyon 700 binin üzerinde istihdamla Türk ekonomisinin lokomotifi haline gelen OSB’lerde kadın istihdamını daha fazla teşvik etmek ve OSB’lerin üretim gücünü artırmak amacıyla başlatılan çalışmada, kreşlerin yaygınlaştırılması amaçlanıyor. OSB’lerin çatı kuruluşu OSBÜK, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın işbirliğiyle yürütülecek çalışmalar neticesinde taraflar arasında önümüzdeki günlerde “OSB’lerde Kreş ve Gündüz Bakımevlerinin Yaygınlaştırılması Protokolü” imzalanacak.