“OSB’LER TÜRK SANAYİSİNİN LOKOMOTİFİ” - OSBÜK - OSBÜK

“OSB’LER TÜRK SANAYİSİNİN LOKOMOTİFİ”

01-04-2021

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı iş birliğinde OSB Denetim Rehberi Akdeniz Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

Akdeniz bölgesindeki 31 OSB’nin katılımıyla yapılan toplantıda OSBÜK Denetim Kurulu Üyesi Sabri Tekli, OSB’lerin istihdam ve üretime sağladığı büyük katkı ile Türk sanayisinin lokomotifi olduğunun altını çizdi.

 

Tekli: “Türk sanayisinin lokomotifi OSB’ler”

OSBÜK Denetim Kurulu Üyesi ve Mersin Tarsus OSB Başkanı Sabri Tekli, toplantılara katkıları ve OSB’lere yönelik yapıcı çalışmaları için Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına teşekkür etti. OSBÜK’ün yaptığı çalışmalara değinen Tekli, “Rehberlik ve teftiş konusu aynı ton ve senkronu tutturmamız gereken başlıklardan birisidir. Bu konuda elbirliği ile uygulama birlikteliğini sağlayacağız. İstihdam ve üretime sağladığı büyük katkı ile Türk sanayisinin lokomotifi OSB’lerimizin sahada karşılaştığı problemlerin ele alınacağı bu toplantılarda interaktif davranılması Bakanlığımızın yapacağı düzenlemelere de ışık tutacaktır” dedi.

Online toplantıların kolaylığına değinen Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Başmüfettişi Dr. Soner Altaş da toplantıların düzenlenmesi ve iyi bir iletişimin kurulmasından dolayı OSBÜK’e teşekkür etti.

Toplantıda konuşmalar sonrası Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Başmüfettişi Dr. Soner Altaş ile Müfettiş Oktay Altın, OSB Denetim Rehberi’ndeki, OSB’lerde Denetim Türleri ve Raporları, Denetim İlkeleri ve Standartları ile OSB Bilgi Formu ve Denetim Dosyası gibi farklı konularda bilgiler verdi. Yapılan bilgilendirmenin ardından müfettişler katılımcıların sorularını yanıtladı.