“OSB’LER NİTELİKLİ SANAYİ ÜRETİMİ YAPIYOR” - OSBÜK - OSBÜK

“OSB’LER NİTELİKLİ SANAYİ ÜRETİMİ YAPIYOR”

07-04-2021

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK)’nun düzenlediği OSB Denetim Rehberi Karadeniz Bölgesi Bilgilendirme Toplantısında konuşan OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Eldemir, OSB’lerin nitelikli sanayi üretimi yaptığının altını çizdi.

OSBÜK’ün Türkiye genelinde bölge bölge düzenlediği OSB Denetim Rehberi toplantılarının beşincisi Karadeniz Bölgesi ile gerçekleştirildi. Bölgedeki 53 OSB’den katılım sağlanan toplantıda, OSB Denetim Rehberi hakkında bilgiler verildi.

 

Fahri Eldemir: “OSB’ler nitelikli sanayi üretimi yapıyor”

Toplantının açılış konuşmasını yapan OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun Merkez OSB Başkanvekili Fahri Eldemir, toplantılara verdikleri destekten dolayı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına teşekkür etti. Eldemir, “Günceli ıskalamadan uzun vadeli projeksiyonlarla bu hedefler doğrultusunda OSB’lerimizle senkronize bir şekilde yürümeye devam edeceğiz. Rehberlik ve teftiş konusunda da elbirliği ile uygulama birlikteliğimizi sağlayacağız. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığımızın da OSB’lerimize yönelik bu rehberlik desteğinin her zaman devam edeceğine yürekten inanıyorum” diye konuştu. Eldemir, konuşmasında OSB’lerin nitelikli sanayi üretimi yaptıklarını, dijitale ayak uydurarak çağın koşullarından ve üretimden kopmadıklarını dile getirdi.

Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Başmüfettişi Dr. Soner Altaş da konuşmasında bölge toplantılarının beşincisinin düzenlendiğini söyledi. Toplantılar sayesinde paydaşların bir araya geldiğini dile getiren Altaş, toplantının düzenlenmesi konusunda OSBÜK’e teşekkür etti. Toplantıda OSB Denetim Rehberi hakkında Başmüfettiş Altaş’ın yanı sıra Müfettiş Oktay Altın da arsa tahsis ve satış işlemleri prensip kararı, muhasebe uygulama rehberi ve çeşitli konulara ilişkin yargı kararları konularında bilgiler verdi.