OSB'LER İMAR BARIŞIYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRİLECEK - OSBÜK - OSBÜK

OSB’LER İMAR BARIŞIYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRİLECEK

26-09-2018

OSB’lerin çatı kuruluşu OSBÜK (Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu), OSB’leri ve OSB sanayicilerini de yakından ilgilendiren İmar Barışı ile ilgili Ankara’da bir panel düzenleyerek, tüm OSB’leri yeni düzenlemelerle ilgili bilgilendirecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile OSBÜK tarafından organize edilen “OSB’lerde İmar Barışı Bilgilendirme Paneli”nin 2 Ekim Salı günü, Ankara’da TOBB Sosyal Tesislerinde gerçekleştirileceği bildirildi.

İmar Barışı ile gelen düzenlemelerin Türkiye’nin en planlı sanayi alanları olan OSB’ler için de son derece önemli olduğunu söyleyen OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Ankara’da düzenlenecek panele Türkiye’deki tüm OSB’lerin davet edildiğini belirtti. Kütükcü, OSBÜK olarak başta enerji olmak üzere OSB camiası ilgilendiren imar barışı, emsalin artırılması, mesleki eğitimin iyileştirilmesi gibi pek çok konuyu yakından takip ettiklerini, bunlarla ilgili tüm bakanlıklara raporların sunulduğunu anlatarak, şunları söyledi: “Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank’ı da ziyaret ederek, kendilerine OSB’lerimizin imar barışı ile ilgili taleplerini ilettik. 2 Ekim Salı günü TOBB Sosyal Tesisleri Konferans Salonu’nda saat 10.00’da başlayacak İmar Barışı Bilgilendirme Paneli’nde de tebliğle yapılan yeni değişikliklerden sonra imar barışının OSB’lerde uygulanması ile ilgili bilgilendirmeler anlatılacak. Tüm OSB’lerimizi bu panele katılmaya davet ediyorum.”

OSBÜK tarafından yapılan açıklamada programa katılmak isteyen OSB temsilcilerinin info@osbuk.org.tr adresine katılım durumlarını bildirmeleri gerektiği kaydedildi.