OSB’LER ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİNE HAZIR - OSBÜK - OSBÜK

OSB’LER ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİNE HAZIR

09-07-2021

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) tarafından COVİD-19 salgını önlemleri dikkate alınarak Ankara’da düzenlenen Enerji Yönetim Sistemi Çalıştayı sona erdi.

OSBÜK, organize sanayi bölgelerinde enerji verimliliğini artırmayı hedefleyen TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar doğrultusunda başlatılan ve 3 gün süren Enerji Yönetim Sistemi Çalıştayı sona erdi. Çalıştayda, TS EN ISO 50001:2018 Standard Maddelerinin Yorumlanması, Doküman Kontrolü ile Pratik ve Örnek Çalışmalar gibi Enerji Yönetim Sistemini ilgilendiren konular hakkında bilgiler verilerek, katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

 

OSBÜK, TSE İLE PROTOKOL İMZALAMIŞTI

Kurulması mevzuat gereği zorunlu olan Enerji Yönetim Sistemi ile ilgili olarak Şubat ayında OSBÜK ile TSE arasında standardizasyon, eğitim, belgelendirme, muayene, gözetim, deney ve kalibrasyon alanlarında iş birliğini artırmayı hedefleyen protokol imzalanmıştı. Protokol sonrası TSE eğitmenleri tarafından 80 OSB’den 191 katılımcıya 6 grup halinde interaktif eğitim verilmiş, eğitimler sonrası OSB’lerde Enerji Yönetim Sistemi kurulması çalışmaları başlatılmıştı.