OSB ELEKTRİK PİYASASI FAALİYETLERİ EĞİTİM PROGRAMI 25 - 27 MART 2012 TARİHLERİNDE AFYONKARAHİSAR KOREL THERMAL OTEL’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ - OSBÜK - OSBÜK

OSB ELEKTRİK PİYASASI FAALİYETLERİ EĞİTİM PROGRAMI 25 – 27 MART 2012 TARİHLERİNDE AFYONKARAHİSAR KOREL THERMAL OTEL’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

29-03-2012

Üst Kuruluşumuzun, Enerji Uzmanları Derneğinin işbirliği ile düzenlemiş olduğu, Organize Sanayi Bölgeleri Elektrik Piyasası Faaliyetleri Eğitim Programı 26 Mart 2012 tarihinde Afyonkarahisar Korel Termal Otel’de gerçekleştirildi.
Eğitim programına; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Sayın Yaşar ÖZTÜRK, Enerji Uzmanları Derneği Başkanı ve EPDK Grup Başkanı Sayın Dr. Murat GİDİŞ, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve EPDK çalışanları ile başta OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyonu Başkanı ve Eskişehir OSB Bölge Müdürü Sayın Ali İhsan KARAMANLI, OSB Bölge Müdürleri ve yöneticileri olmak üzere yaklaşık 150 kişi katıldı.
Programın açılış konuşması OSBÜK Genel Sekreteri Sayın Ali YÜKSEL tarafından yapıldı. Sayın YÜKSEL konuşmasında; OSB’lerin elektrik piyasasındaki kazanımlarında OSBÜK’ün yaptığı girişimleri özetledi ve “OSBÜK olarak, bu ve benzeri konulardaki eğitim projelerine sizlerden gelecek taleplere göre her zaman hazır olduğumuzu bir kez daha bildirir, OSBÜK çatısı altındaki bu samimi birlikteliğin her geçen gün artarak devam etmesini temenni ederim” şeklinde konuşmasını tamamladı.
Enerji Uzmanları Derneği Başkanı Sayın Dr. Murat GİDİŞ ise konuşmasında; Enerji Uzmanları Derneğinin faaliyetlerinden bilgiler sunarak “Toplantının OSB temsilcileri ve OSB’ler için faydalı sonuçlar vereceğini umut ettiğini belirterek, böylesine güzel bir organizasyonu hazırlayan OSBÜK’e ve katılımcılara teşekkür ediyoruz.” Şeklinde sözlerini tamamladı.
Programın onur konuğu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Sayın Yaşar ÖZTÜRK; ilk OSB’nin kuruluşundan elli yıl geçtiğini belirterek, geçen süre içerisinde OSB’lerin gelişimlerini özetledi. Sayın ÖZTÜRK, konuşmasının son bölümünde:
“20. yüzyılda ülkemizde sanayinin gelişmesinde en büyük pay, sanayinin lokomotifi olan KİT ler iken, 21. yüzyılda sanayinin gelişmesi için en büyük pay Organize Sanayi Bölgelerinin olacaktır. Görülecektir ki OSB’ler Türkiye’nin kalkınma üstleri olacaktır.” Diye
“Bakanlığımızın ve Genel Müdürlüğümüzün kapısı, OSB’lerin hızlı gelişimi için yapılacak olan her türlü çalışmada her zaman sanayicilerimize, siz değerli OSB yönetici ve çalışanlarına açıktır.
“Mükemmelliğe giden yolculukta, bazı bilgilerin eğitim yoluyla kazanılacağı düşüncesiyle tertiplenen bu programın beklenen faydayı en üst düzeyde sağlayacağı düşüncesiyle; projelerin rafta, fikirlerin lafta kalmaması, öğreneceklerimizin hayatımızı kolaylaştırması dilek ve temennisiyle hepinizi tekrar ayrı ayrı selamlıyorum.”
şeklinde konuşmasını tamamladı.
Konuşmaların ardından eğitim programı 2 oturum ve son derece interaktif geçen serbest kürsü soru cevap şeklinde tamamlanarak, eğitimcilere teşekkür belgesi ve katılımcılara sertifikaların takdiminden sonra büyük OSBÜK aile fotoğrafı çekilerek tamamlandı.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7
Dosya 8
Dosya 9
Dosya 10
Dosya 11