OSB DENETİM REHBERİ GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI - OSBÜK - OSBÜK

OSB DENETİM REHBERİ GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

25-03-2021

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu tarafından düzenlenen OSB Denetim Rehberi Güneydoğu Anadolu Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki 26 OSB’den katılım sağlanarak yapılan toplantıda konuşan OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Şimşek, OSB Denetim Rehberi ile OSB’lerin denetim ve rehberlik konusunda bilgilerinin artacağını vurguladı.

 

OSB Denetim Rehberi hazırlanırken OSBÜK’ün görüşü alındı
Toplantının açılış konuşmasını yapan OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Şimşek, OSB Denetim Rehberi’nin OSBÜK’ün görüşü alınarak hazırlandığını hatırlattı. Hazırlanan rehber için Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına teşekkür eden Cengiz, “Bizleri bir araya getiren bu değerli toplantının amacı, Organize Sanayi Bölgeleri Denetim Rehberi ile ilgili sizleri bilgilendirmektir. Rehberlik ve Teftiş Başkanlığımız tarafından hazırlanan söz konusu Denetim Rehberi ile tüm OSB’ler açısından uygulama birliğini sağlayacak usul ve esaslar oluşturulmuştur. Böylece, teftiş ve denetimin amacına ve standartlara uygun şekilde, verimli, etkin ve uygulama birliği içinde yapılması gibi birçok fayda sağlayacaktır” diye konuştu.

 

Müfettişler katılımcıların sorularını cevaplandırdı
Toplantıda açılış konuşmasının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Başmüfettişi Dr. Soner Altaş ile Müfettiş Oktay Altın, OSB Denetim Rehberi ile ilgili bilgilendirme yaptı. Bilgilendirme sırasında Başmüfettiş Dr. Soner Altaş, bu toplantıların düzenlenmesi konusunda OSBÜK’e teşekkür etti. 4562 sayılı OSB Kanunu’na göre denetleme yetkisine sahip olduklarını dile getiren Altaş, denetimleri tarafsız ve bağımsız olma ilkeleri ile gerçekleştirdiklerini anlattı.

Verilen bilgiler sonrası katılımcıların soruları müfettişlerce yanıtlandı.