OSB CAMİASI DOĞAL GAZ GÜNDEMİYLE TOPLANDI - OSBÜK - OSBÜK

OSB CAMİASI DOĞAL GAZ GÜNDEMİYLE TOPLANDI

13-11-2018

OSBÜK ve EPDK işbirliğiyle “Doğal Gaz Dağıtım Şirketleri Tarafından OSB’lerde Dağıtım Faaliyeti Gerçekleştirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar” konulu panel düzenlendi. OSBÜK Genel Sekreter Vekili Serkan Ata’nın konuşmasıyla başlayan panelde, OSB’lerde doğal gaz ve doğal gaz dağıtımı ile ilgili tüm soru ve sorunlar masaya yatırıldı.

OSB temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği panelde konuşan EPDK Doğal Gaz Dağıtım Grup Başkanı Hüseyin Daşdemir, OSB’lerin panele gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 13.09.2018 tarih ve 8058 sayılı Kararı kapsamında Doğal Gaz Dağıtım Şirketleri Tarafından Organize Sanayi Bölgelerinde Dağıtım Faaliyeti Gerçekleştirilmesine İlişkin Usul ve Esasların OSB yöneticilerinin kafasında soru işareti olan maddeleri ve sorunları çözmek için buradayız” dedi. Daşdemir, OSB’lerden gelen soru ve sorunları dinledi.

ASO 2. ve 3. OSB Bölge Müdürü OSBÜK Doğal Gaz Komisyonu Koordinatörü Ayhan Özer’in koordinatörlüğünü yaptığı panele, panelist olarak EPDK Doğal Gaz Piyasası Dairesi Başkanı Hüseyin Daşdemir, EPDK Doğal Gaz Dağıtım Grup Başkanı Burak Tüfekçioğlu,    EPDK Doğal Gaz Piyasası Dairesi Enerji Uzmanı Melih Turhan,     EPDK Doğal Gaz Piyasası Dairesi Yönetim Hizmetleri Uzmanı Nalan Pervan, EPDK Tarifeler Dairesi Enerji Uzmanı Ahmet Doğan katıldı.