OSB AKADEMİSİ “E-FATURA EĞİTİM PROGRAMI” TAMAMLANDI - OSBÜK - OSBÜK

OSB AKADEMİSİ “E-FATURA EĞİTİM PROGRAMI” TAMAMLANDI

26-08-2013

Maliye Bakanlığı bazı mükelleflerin elektronik fatura (e-fatura) ve elektronik defter (e-defter) uygulamasına geçmesi amacıyla bir dizi mevzuat yayımlamış ve en son düzenleme olan 421 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğ, Resmi Gazete’nin 14.12.2012 tarih ve 28497 sayılı nüshasında yayımlanarak yürürlüğe girdiği malumunuzdur.

Organize Sanayi Bölgemizin birçoğunu yakından ilgilendiren tebliğ kapsamında, OSBÜK ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı işbirliğinde 21 Ağustos 2013 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı konferans salonunda “E-FATURA Eğitim Programı” düzenlenmiştir.

“OSB AKADEMİSİ” eğitimleri kapsamında düzenlenen programa Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Sn. Yaşar ÖZTÜRK, Maliye Bakanlığı bürokratları ve çeşitli bölgelerimizi temsilen 130 kişi iştirak etmiştir. Programın açılış konuşmasını yapan OSBÜK Genel Sekreteri Sn. Ali YÜKSEL katılımcılara OSBÜK faaliyetleri hakkında bilgiler vermiştir.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Sn. Yaşar ÖZTÜRK ise konuşmasında OSBÜK’ ün yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek OSB’lerin önemine değinmiş ve OSB’lerin gelişmesi için Bakanlık olarak her türlü çalışmayı yapacaklarını kaydetmişlerdir.

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Grup Başkanı Sn. Hüdaverdi AKKOCA slayt eşliğinde yaptığı konuşmasında, öncelikle OSBÜK’ün böyle bir toplantıyı düzenlemesinden dolayı teşekkürlerini ifade ederek, yayımlanan tebliğ hakkında bilgiler vermişlerdir.

Programda Vergi Usul Kanunu 421 Sıra Nolu Tebliğ ve yapılacak uygulamalar hakkında sunumlar yapıldı. Program soru cevap bölümüyle sona erdi. Programa ilişkin eğitim sunumlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7
Dosya 8