ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNDE MAKS YAPI BELGELERİ KULLANICI EĞİTİMİ YAPILACAK - OSBÜK - OSBÜK

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNDE MAKS YAPI BELGELERİ KULLANICI EĞİTİMİ YAPILACAK

10-11-2014

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce yürütülmekte olan, Mekansal Adres Kayıt Sistemi ve Çevrimiçi Emlak ve İnşaat İzinleri (MAKS) Projesi kapsamında, Adres Kayıt Sistemi üzerinden yürütülen yapı belgeleri uygulaması, bahse konu Proje gereğince geliştirilen yeni altyapı ile değiştirilerek uygulamaya konulmuştur.

Proje kapsamında OSB Müdürlüklerimizce verilen, yapı belgelerinin (yapı ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi, yanan yıkılan yapılar formu) bu uygulama üzerinden üretilmesi yasal zorunluluktur.

OSB’lerimizden gelen talepler üzerine ‘OSB AKADEMİSİ’ eğitim faaliyetleri kapsamında Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile yapılan işbirliği neticesinde “OSB’lerde MAKS Yapı Belgeleri Kullanıcı Eğitimi” nin 18 Kasım 2014 tarihinde Meyra Palace Ankara otelinde yapılması kararlaştırılmıştır.

Eğitimde internet üzerinden uygulama yapılacağından, katılımcıların yanlarında bilgisayar bulundurmaları ve sistem hakkındaki karşılaştıkları sorunları, ilişikte sunulan KATILIM FORMU ile birlikte 14 Kasım 2014 mesai saati sonuna kadar ozlem@osbuk.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3