Okumak için tıklayınız - OSBÜK - OSBÜK

Okumak için tıklayınız

29-08-2020

“30 Ağustos şanlı tarihimizin bayramıdır”

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, 30 Ağustos Zaferi’nin 98. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan için canını siper eden tüm kahramanları şükranla andıklarını söyledi.

26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos’ta destansı bir zaferle taçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin tarihimizin dönüm noktalarından birisi olduğunu vurgulayan Kütükcü’nün mesajı şu şekilde:

“26 Ağustos 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında başlayan Büyük Taarruz, eşine rastlanmayan bir mücadele ile 30 Ağustos günü zaferle sonuçlanmış, tarihimizde bağımsızlığımızı simgeleyen yeni bir sayfa açmıştır.
Türk iş dünyası olarak böylesine şanlı bir mücadele veren, vatanından, özgürlüğünden bir an bile olsun vazgeçmeyen kahraman bir milletin evladı olmaktan şeref duyuyoruz. Onların bu mücadelesi bizlere her zaman güç vermiştir. İnşallah aynı birlik ve beraberlikle, aynı azimle ülkemizi çok daha müreffeh bir geleceğe hep birlikte taşımaya, hedeflerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, vatan toprakları için canlarını veren aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”