OSBÜK BAŞKANI MEMİŞ KÜTÜKCÜ'NÜN 15 TEMMUZ MESAJI - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK BAŞKANI MEMİŞ KÜTÜKCÜ’NÜN 15 TEMMUZ MESAJI

13-07-2020

Türkiye durmadı, üretti…

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü: “Son 4 yılda 45 yeni OSB kuruldu”

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

15 Temmuz’da Türkiye’nin tarihinin en büyük ihaneti ile karşılaştığını ancak milletimizin büyük bir kararlılık ve vatan sevdasıyla bu ihaneti püskürttüğünü vurgulayan Kütükcü, “Türkiye’nin üreten gücü organize sanayi bölgeleri olarak bu ihaneti de, milletimizin ve şehitlerimizin kahramanlıklarını da unutmadık, asla unutmayacağız. Ülkemizin 7 bölgesinde 81 şehrinde 341 organize sanayi bölgemizle her zaman devletimizin ve milletimizin yanındayız” dedi.

Türkiye’nin geleceğine güveniyoruz

Kütükcü, açıklamasına şu şekilde devam etti: “15 Temmuz hain darbe girişimiyle milletimizin bütün kazanımlarını ortadan kaldırmak, adeta esarete mahkum etmek isteyen FETÖ terör örgütü ve işbirlikçileri devletimizin ve milletimizin kararlı duruşuyla amaçlarına ulaşamadılar. Organize sanayi bölgeleri olarak biz de, bu süreçte tüm kararlılığımızla üretmeye devam ettik. Şehitlerimizin bize emaneti olan bu aziz vatanı daha müreffeh yarınlara ulaştırmak için, birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu yıl, demokrasimize, özgürlüğümüze saldıran hain girişimin 4. yılındayız. Bu süreçte Türkiye durmadı, üretti. Son 4 yılda ülkemizde 33 şehrimizde 45 yeni OSB kurularak tüzel kişilik kazandı. OSB camiamız yine son 4 yılda, yaklaşık 150 bin yeni istihdam oluşturdu. OSB’lerimizdeki istihdam sayısı ilk defa bu yıl 2 milyonu aştı. Şu anda ülkemizde OSB olmayan hiçbir şehrimiz kalmadı. Tüm bu gelişmeler Türkiye’nin geleceğine duyulan güveni ortaya koyuyor. Biz tüm kararlılığımızla, bir an bile gaflete düşmeden üretmeye, çalışmaya, ülkemizin sanayi üretimini geliştirmeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4. yıldönümünde tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle anıyorum. Kahraman şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun.”