OSBÜK YÖNETİM KURULU, MÜSTEŞAR VEYSEL YAYAN'I ZİYARET ETTİ - OSBÜK - OSBÜK

OSBÜK YÖNETİM KURULU, MÜSTEŞAR VEYSEL YAYAN’I ZİYARET ETTİ

14-03-2018

Müsteşar Yayan:

“OSB’leri elbirliğiyle büyütmeliyiz”

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve yönetim kurulu üyeleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Veysel Yayan’ı ziyaret etti. Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk’ün de katıldığı ziyarette OSB’lerin Türk sanayisi için önemine vurgu yapıldı.
Ziyaretten konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Veysel Yayan, Türkiye ekonomisinin sağlam temeller üzerinde yükseldiğinin ve OSB’lerin Türk sanayisinde çok önemli bir yeri olduğunun altını çizerek, “Biz OSB’leri ve OSBÜK’ü çok önemsiyoruz. OSB’lerimizi elbirliğiyle daha da büyütmeliyiz. Hiçbir OSB’mizin ayağının taşa değmemesi lazım. OSB camiasının yanındayız” şeklinde konuştu.
Yayan, bir milyon 700 binin üzerinde istihdam sağlayan OSB’lerin bu anlamda da kritik rol oynadığını belirterek, “Bu olağanüstü bir istihdam rakamı. Biz OSB’lerimizle, sanayi tesislerimizle gurur duyuyoruz” dedi.

OSB’lerin kazanımları korunmalı
Müsteşar Yayan’a OSB’ler ve OSBÜK hakkında bilgi veren Başkan Kütükcü ise, OSB’lerin Türk sanayisi için çok önemli olduğunu vurguladı. 1 Temmuz 2017’de yürürlüğe giren Üretim Reform Paketi ile birlikte OSB’lerin yeni kazanımlar elde ettiğini ancak bu kazanımların korunmasının ve geliştirilmesinin kritik bir konu olduğunu kaydetti. Kütükcü, Müsteşar Yayan’a OSB’lerin enerji ve nitelikli eleman gibi konularda yaşadıkları sorunları da ileterek, şu anda üzerinde çalışılan OSB Uygulama Yönetmeliğinin bir an önce çıkarılmasını istedi.
Ziyarette ayrıca OSBÜK Genel Sekreter Vekili Serkan Ata, bir sunum yaparak OSBÜK hakkında bilgi verdi. Ziyarete OSBÜK Başkan Yardımcısı Bekir Sütcü ile Yönetim Kurulu Üyeleri Adem Ceylan, Ömer Ünsal, Hakkı Attaroğlu, Seyit Ardıç, Hüseyin Durmaz, Tahir Nursaçan, Mustafa Yağlı, Sabri Tekli ve Denetim Kurulu Üyesi Nihat Tunalı katıldı.