MEMİŞ KÜTÜKCÜ ÖZGEÇMİŞ - OSBÜK - OSBÜK

MEMİŞ KÜTÜKCÜ ÖZGEÇMİŞ

18-11-2020

Memiş KÜTÜKCÜ
Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı
Konya Sanayi Odası Başkanı
Konya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı
01 Mayıs 1957 Konya-Doğanhisar doğumlu. İlk ve ortaöğrenimini Ilgın’da, lise öğrenimini Gümüşhane Öğretmen Lisesi’nde tamamladı.
1980’de Konya Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitiren Kütükcü, Yüksek Lisansı’nı Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yaptı.
İş hayatına ERNA Hava ve Isı Cihazları A.Ş’nin Tümosan Şantiyesinde Şantiye Şefi olarak başlayan Kütükcü, daha sonra TÜMOSAN AŞ’de Satın Alma Şefi olarak görev yaptı. Kütükcü, 1989-1992 yılları arasında araç üstü vinç imalatı yapan bir firmada işletme müdürlüğü yaptıktan sonra, 1993 yılında Hidrokon Ltd. Şti.’yi kurdu.
2004-2009 ve 2009-2013 yılları arasında Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya Karatay İlçesi’nin Belediye Meclisi’nde Meclis Üyesi olarak görev yapan Memiş Kütükcü, Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekilliğinin yanı sıra, 2009-2013 yıllarında Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliği görevini yürüttü.
2009 yılından bu yana Konya Sanayi Odası’nda Meclis Üyesi olarak görev yapan Memiş Kütükcü, 05 Mayıs 2013’te Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir. Kendileri ayrıca 12.06.2013 tarihinden bu yana Konya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.
Bir dönem TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğinde Konya iş dünyasını temsil eden Kütükcü, TOBB Yüksek İstişare Kurulu Üyesidir.
5 Ağustos 2016’da Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK)’nda Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Kütükcü, halen Konya Sanayi Odası, Konya Organize Sanayi Bölgesi ve organize sanayi bölgelerinin Türkiye’deki çatı kuruluşu olan Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Memiş Kütükcü evli ve 3 çocuk babasıdır.