KÜTÜKCÜ’DEN KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ İÇİN TEŞEKKÜR - OSBÜK - OSBÜK

KÜTÜKCÜ’DEN KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ İÇİN TEŞEKKÜR

01-12-2020

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren karar ile Kısa Çalışma Ödeneği başvuru süresi uzatıldı.

Yayımlanan karara göre 30 Haziran 2020’ye kadar Kısa Çalışma Ödeneği’ne başvurmayan iş yerleri 31 Aralık 2020’ye kadar İŞKUR’a başvurdukları takdirde 1 Aralık 2020’den sonraki dönem için 3 ay süreye kadar Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Kısa Çalışma Ödeneği başvuru süresinin uzatılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere emeğe geçen herkese teşekkür ederek, “İş dünyası olarak, bir talebimiz daha hayata geçti. Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, 30 Haziran öncesinde Kısa Çalışma Ödeneğine başvurmayan işletmelerimiz de, 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvuruda bulunarak, bu imkândan faydalanabilecekler. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’a, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a ve TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.