KÜTÜKCÜ’DEN, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI - OSBÜK - OSBÜK

KÜTÜKCÜ’DEN, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

29-08-2021

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “30 Ağustos zaferi ile bu toprakların ebedi vatanımız olduğu tüm dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir” dedi.

“Bize düşen en önemli görev, büyük bedeller ödenerek bizlere emanet edilen bu vatanı daha güçlü ve müreffeh yarınlara ulaştırmaktır” diyen Kütükcü’nün açıklaması şu şekilde:

“Milletimizin, 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde başlattığı kurtuluş mücadelesi, 30 Ağustos 1922’de Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin başarıyla sonuçlanması ile zafere ulaşmıştır. Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir mücadeleyle elde edilen bu zafer, milletimizin hiç kimsenin boyunduruğu altında yaşayamayacağının, bağımsızlığına olan sevdasının nişanesidir. Böylesine asil, ülkesine, bayrağına ve bağımsızlığına sevdalı bir milletin evladı olmak bizim için her zaman bir gurur vesilesi olmuştur. Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 99. yılında bu gururu bir kez daha millet olarak yaşamaktayız.

OSB camiası olarak bize düşen en önemli görev, büyük bedeller ödenerek bizlere emanet edilen bu vatanı daha güçlü ve müreffeh yarınlara ulaştırmaktır. Bu hedef doğrultusunda, durmadan, yorulmadan çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz. İnşallah ülkemizi hedeflerine millet olarak hep birlikte ulaştıracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, vatan toprakları için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”