KÜTÜKCÜ, SANAYİCİLERİN TALEPLERİNİ BAKAN MUŞ’A İLETTİ - OSBÜK - OSBÜK

KÜTÜKCÜ, SANAYİCİLERİN TALEPLERİNİ BAKAN MUŞ’A İLETTİ

13-07-2021

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sektör Meclisleri İstişare Toplantısına katıldı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un katılımıyla yapılan toplantıda Başkan Kütükcü, sanayicilerin taleplerini Bakan Muş’a iletti.

TOBB Sektör Meclisleri İstişare Toplantısında Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya gelen Kütükcü, AB müktesebatı çerçevesinde yürütülen yeşil mutabakat uyum sürecinde işletmelerin desteklenmesi, Eximbank tarafından verilen İhracat Sigortası hasar ödemelerinin sürecinin hızlandırılması, Kambiyo mevzuatı gereği ihracat bedellerinin Türkiye’ye getirilmesi mecburiyetine ilişkin muafiyet sınırının 100 bin dolar olarak belirlenmesi, devam eden konteyner sorununda devlet desteğinin sağlanması ve Geriye Yönelik Menşe Şahadetnamesi hakkında düzenlemeler yapılması gibi konularda Bakan Muş’tan destek istedi.

 

Çözüm için hızlı şekilde adım atıyoruz
Ticaret Bakanı Mehmet Muş ise, iş dünyasının görüş ve önerilerini çok önemsediklerini vurgulayarak, “Ben, Ticaret Bakanı olarak, sizlerin sorunlarını çözmek için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Hangi sektörün ne sorunu varsa bunları teker teker tespit ediyoruz ve çözüm için hızlı şekilde adım atıyoruz.” diye konuştu.

Üretim ve ihracata yönelik verecekleri teşviklerde çok hassas olacaklarını kaydeden Muş, “Amacımız yatırımcımızın, girişimcimizin önünü açmak, daha çok üretim daha çok ihracat daha çok istihdam sağlamak ve üretken bir Türkiye oluşturmaktır. Bu amaca ulaşmak için iş dünyamızla el ele, omuz omuza mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.