KONYA VE ÇEVRE ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ İSTİŞARE TOPLANTISI - OSBÜK - OSBÜK

KONYA VE ÇEVRE ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ İSTİŞARE TOPLANTISI

22-12-2015

“Konya ve Çevre Organize Sanayi Bölgeleri İstişare Toplantısı” programları kapsamında OSBÜK Yönetim Kurulumuzun Konya temasları, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Sayın Yaşar ÖZTÜRK’ün katılımlarıyla 16/17 Aralık 2015 tarihlerinde Konya Dedeman otelde gerçekleştirilmiştir.

Programın ilk günkü bölümünde gerçekleştirilen istişare toplantısında, Konya, Aksaray, Karaman, Niğde illerinde bulunan OSB’lerin temsilcileriyle bir araya gelinmiştir.

Konya ve çevresinde bulunan OSB’lerin Başkan ve Bölge Müdürlerinin katıldığı istişare toplantısında, OSB’ler kendi bölgelerini tanıtarak, karşılaşmış oldukları sorunları OSBÜK Yönetim Kurulumuzla paylaşmış ve çözüm önerileri konusunda bilgi alışverişinde bulunmuşlardır.

İstişare toplantısından sonra OSBÜK Aralık 2015 ayı Yönetim Kurulu ve OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyonu toplantısı yapılarak, Organize Sanayi Bölgelerini yakından ilgilendiren gündem maddeleri kurul ve komisyon üyelerinin değerlendirmeleriyle tamamlanmıştır.

Programın ikinci gününde, Konya Valisi Sayın Muammer EROL ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir AKYÜREK makamında ziyaret edilmiştir.

Protokol ziyaretlerinin tamamlanmasıyla birlikte, Konya OSB’de yer alan Bilim Merkezi, çeşitli firma ve tesis ziyaretleri gerçekleştirilmiştir.

OSBÜK Yönetim Kurulumuz, akşam yemeğinde ise Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile bir araya gelmiştir. Programda OSBÜK Başkanı Cahit NAKIBOĞLU Sayın Cumhurbaşkanımıza OSBÜK’ün faaliyetleri hakkında bilgi vererek, OSB’lerin acil çözüm bekleyen sorunları için destek talep etmişlerdir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezinde icra edilen, Hazreti Mevlana’nın 742. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri’nin son günü olan “Şeb-i Arus” programı ile Konya temasları sona ermiştir.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7
Dosya 8
Dosya 9
Dosya 10
Dosya 11
Dosya 12
Dosya 13
Dosya 14
Dosya 15