IV. OSB ENERJİ ZİRVESİ VAN'DA ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI TANER YILDIZ'IN KATILIMI İLE YAPILDI - OSBÜK - OSBÜK

IV. OSB ENERJİ ZİRVESİ VAN’DA ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI TANER YILDIZ’IN KATILIMI İLE YAPILDI

30-10-2010

OSB ÜST KURULUŞU’ NUN HERYIL GELENEKSEL OLARAK DÜZENLENDİĞİ OSB ENERJİ ZİRVELERİNİN DÖRDÜNCÜSÜ VAN TİCARET VE SANAYİ ODASINDA ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLARI BAKANI SAYIN TANER YILDIZ, VAN VALİSİ SAYIN MÜNİR KARALOĞLU, SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI MÜSTEŞARI SAYIN ALİ BOĞA, EPDK BAŞKANI SAYIN HASAN KÖKTAŞ, VAN MİLLETVEKİLLERİ KAYHAN TÜRKMENOĞLU VE KEREM ALTUN İLE ENERJİ SEKTÖRÜNÜN SÖZ SAHİBİ KURUM VE KURULUŞLARININ TEMSİLCİLERİNİN KATILIMI İLE VAN İLİNDE BAŞLADI VE DEVAM EDİYOR.
ZİRVE TOPLANTISI KATILIMCILARIN 29 EKİM 2010 GÜNÜ (DÜN) 87. YAŞI KUTLANAN CUMHURİYETİN KURUCUSU ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI İÇİN SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞININ OKUNMASI İLE BAŞLANDI.
ZİRVENİN AÇILIŞ KONUŞMALARINA OSB ÜST KURULUŞU BAŞKANI MAHMUT YILMAZ’IN KONUŞMALARI İLE BAŞLANDI.
SAYIN YILMAZ KONUŞMASINDA ENERJİ SEKTÖRÜNDEKİ ÖZELLEŞTİRMELERİ ÖNEMSEDİKLERİNDEN VE OSB LERİN ÖZLELLEŞTİRMELERİN ENGELİ DEĞİL DESTEKCİSİ OLDUĞUNDAN, ELEKTRİK DAĞITIM VE ÜRETİM LİSANSI OLAN OSB’LERİN DOĞLAGAZDA DA BU LİSANSI TALEP ETTİKLERİNDEN, BOTAŞ’IN 14 ŞUBAT 2010 TARİHİNDE SON BULACAK DOĞALGAZ DAĞITIM KONTRATI İLE 6 MİLYAR METEREKÜP DOĞALGAZ KONTARTINA TALİP OLDUKLARINI BELİRTTİ.
SAYIN YILMAZ’DAN SONRA KÜRSÜYE GELEN VAN OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN SİNAN HAKAN’DA VAN İLİNİN SOSYO EKONOMİK AÇIDAN ÖNEMİ VE GELECEĞİ, VAN OSB’NİN ŞU ANKİ RAKAMLARLA DURUMUNDAN BAHSEDEREK SÖZLERİNİ BİTİRDİ.
VAN OSB BAŞKANINDAN SONRA KONUŞMALARINI YAPMAK ÜZERER KÜRSÜYE GELEN ENERJİ PİYASASI DENETLEME KURUMU BAŞKANI SAYIN HASAN KÖKTAŞ İSE 263 OSB’DEN İŞLETMEDE OLAN 148 NİN ENERJİ SEKTÖRÜNDEKİ DURUMU VE OSB’LERİN ENERJİ PİYASAINDA EPDK AÇISINDAN ÖNEMİNE DEĞİNDİ VE OSB’LER AÇISINDAN ELEKTRİKTE OLDUĞU GİBİ DOĞLAGAZ MEVZUATINDA DA DÜZENLEMELERİN TAMAMLANDIĞINDAN BAHİSLE OSB’LERİN EPDK’DAN BEKLEDİKLERİ OLDUĞU GİBİ EPDK’NIN DA OSB’LERDEN BEKLENTİLERİNE DEĞENEREK SÖZLERİNE SON VERDİ.
SAYIN KÖKTAŞ’TAN SONRA KÜRSÜYE GELEN SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI MÜSTEŞARIMIZ SAYIN ALİ BOĞA KONUŞMALARINDA OSB’LERİN ÜLKE EKONOMİSİNDEKİ YERİ VE ÖNEMİNDEN, ENERJİ SEKÖTRÜNDEKİ OSB GERÇEĞİNDEN BAHSETTİLER.
IV. OSB ENERJİ ZİRVESİNİN VAN’DA GERÇEKLEŞMESİNDE BÜYÜK PAYI OLAN SAYIN VALİ MÜNİR KARALOĞLU KONUŞMALARINI YAPMAK ÜZERE KÜRSÜYE GELDİ VE VAN İLİNDE BU ORGANİZASYONUN YAPILMASINI DESTEKLEYEN SAYIN BAKANA , OSBÜK BAŞKANINA VE OSB YÖNETİCİLERİNE TEŞEKKÜR EDEREK ZİRVENİN VAN İLİ İÇİN HAYIRLI OLACAĞINA İNANDIĞINDAN BAHSETTİ. ARZ EDERİM.
OSB ENERJİ ZİRVELERİNİN İLK YAPILDIĞI GÜNDEN BU GÜNE KADAR ZİRVELERİ YALNIZ BIRAKMAYAN VE DAİMA DESTEĞİNİ VEREN ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANIMIZ SAYIN TANER YILDIZ’I KONUŞMALARI İÇİN KÜRSÜYE GELDİĞİNDE KENDİSİNDEN ÖNCE KÜRSÜYE GELEN VE OSB’LER İÇİN TALEPLERDE BULUNAN OSBÜK BAŞKANI SAYIN YILMAZ’A BEKLENEN BOTAŞ’IN OSB’LERE 2011 YILINDA UYGULAYACAĞI İSKONTO ORANININ YÜZDE 1 İLE 2,5 ARASINDA OLACAĞINDAN BAHSEDEREK, 2011 YILINDA SON BULUNACAK BOTAŞ’IN 6 MİLYAR METREKÜPLÜK DOĞALGAZ KONTRATINA TALİP OLAN OSBÜK BAŞKANI NEZDİNDE OSB’LERE GÖRÜŞMELERDE DESTEK VERECEKLERİNDEN BAHSETTİLER…
SAYIN BAKAN VE TÜM BÜROKRATLAR İLE OSB TEMSİLCİLERİNİN BİRLİKTE YEDİKLERİ ÖĞLE YEMEĞİ SONRASINDA I. OTURUM’ UN ÖNCESİNDE ZİRVE SPONSORU SİMENS AŞ’NİN BİR SUNUMU YAPILDI VE ZİRVE’ YE I. OTURUMU; SAYIN M. NURETTİN ÖZDEBİR /OSB ÜST KURULUŞU YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ BAŞKANLIĞINDA, PANELİSTLER;
1-DÜNYA DA VE TÜRKİYE DE ENERJİ POLİTİKALARININ SEKTÖREL YANSIMALARI KONULU SUNUMLARI İLE İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ENERJİ ENSTİTÜSÜ ANA BİLİM DALI BAŞKANI SAYIN PROF. DR. A. BERİL TUĞRUL,
2-ARZ GÜVENLİĞİ VE PİYASA MALİ UZLAŞTIRMA KONULU SUNUMLARI İLE EÜAŞ GENEL MÜDÜRÜ SAYIN HALİL ALIŞ,
3-OSB’LERİN DOĞAL GAZ PİYASASINDAKİ SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ KONULU İLE ESKİŞEHİR SAN.ODS.OSB BÖLGE MÜDÜRÜ VE OSBÜK BÖLGE MÜDÜRLERİ KOMİSYON BAŞKANI SAYIN ALİ İHSAN KARAMANLI,,
4-OSB’LERİN ELEKRİK PİYASASINDAKİ SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİKONULU SUNUMLARI İLE ENERJİ SAYIN MÜNEVVER ÖZCAN
KÜRSÜYE GELDİLER.
IV OSB ENERJİ ZİRVESİ I VE II. OTURUMLARDA UZMANLARIN ENERJİ SEKTÖRÜ İLE İLGİLİ YAPTIKLARI SUNUMLAR İLE DEVAM ETTİ.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7
Dosya 8
Dosya 9
Dosya 10
Dosya 11
Dosya 12
Dosya 13
Dosya 14