İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATLARI’NA İLİŞKİN YÖNETMELİK” TASLAĞI HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI - OSBÜK - OSBÜK

İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATLARI’NA İLİŞKİN YÖNETMELİK” TASLAĞI HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

27-05-2013

OSB’lerimizin, İşyeri açma ve çalışma ruhsat işlemlerinde karşılaştıkları sorunların tespiti ve ilgili makamlara sunulmak üzere yönetmelik değişiklik taslağının hazırlanması amacıyla yapılan toplantı, 24 Mayıs 2013 tarihinde Ankara Dedeman Otel’de gerçekleştirildi.

Söz konusu programa OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sn. Harun BAKİ olmak üzere, ülkemizin dört bir yanından gelen yaklaşık 110 OSB temsilcisi katıldı.

Programda açılış konuşmasını yapan OSBÜK Genel Sekreteri Sn. Ali YÜKSEL, katılımcılara gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederken, OSBÜK’ ün yapmış olduğu faaliyetler hakkında bilgiler vermişlerdir.

Sn. YÜKSEL’ den sonra katılımcılara hitap eden, OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR konuşmasında ilgili yönetmeliğe istinaden OSB Müdürlüklerimiz tarafından verilen İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarının önemine değinerek, OSB’lerin üretim yeri olduğu, OSB’ler içindeki sanayi parselleri mutlaka üretim yeri olarak kullanılmasını ve aksine uygulamaların doğru olmadığı vurgu yaptı. ÖZDEBİR, yapılan çalışmanın hayırlı olması temennisinde bulundu.

Programda, OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyon Başkanı ve Eskişehir OSB Bölge Müdürü Sn. Ali İhsan KARAMANLI, OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyon Üyesi ve Kocaeli Gebze VI. (İmes) Mak. İht. OSB Bölge Müdürü Sn. Direnç ÖZDEMİR, OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyon Üyesi ve OSTİM OSB Bölge Müdürü Sn. Adem ARICI, OSBÜK Uzmanı Sn. Serkan ATA tarafından panel gerçekleştirildi.

Panelin öğleden önceki oturumunda, katılımcıların kendi bölgelerinde ki yaşadıkları sorunlar kaydedilirken öğleden sonra ki bölümlerinde ise çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Programın formatı gereği ikinci toplantının Haziran ayında mevzuatın birincil muhatapları Bakanlık temsilcileri olmak üzere bürokrat ve akademisyenlerin katılımıyla yapılmasına karar verildi.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7
Dosya 8
Dosya 9
Dosya 10