İSTANBUL VE ÇEVRE ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI - OSBÜK - OSBÜK

İSTANBUL VE ÇEVRE ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

25-01-2016

“İstanbul ve Çevre Organize Sanayi Bölgeleri İstişare Toplantısı” programları kapsamında OSBÜK (Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu) Yönetim Kurulu İstanbul temasları, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar ÖZTÜRK’ün de katılımlarıyla İstanbul Deri Organize Sanayi’nde gerçekleşti.

2016 yılının ilk toplantısında İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne ve Bursa illerinden otuz dokuz Organize Sanayi Bölgesi temsilcisi İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi’nin davetlisi olarak İstanbul’da bir araya geldi.

Programın ilk günkü bölümünde 2016 yılının ilk Yönetim Kurulu ve OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyonu toplantıları yapıldı. Organize Sanayi bölgelerinin yakından ilgilendiren gündem maddeleri kurul ve komisyon üyelerinin değerlendirmeleri ile tamamlandı. OSB Bölge Müdürleri Komisyonu toplantısında OSB’lerin 2015 yılı doğal gaz ve elektrik tüketimleri ile geçtiğimiz günlerde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mız tarafından gerçekleşen Üretim Reform Paketi değerlendirildi.

Programın ikinci günü, İstanbul Deri Organize Sanayiinde yer alan çeşitli firma ve tesis ziyaretleri ile başladı. İstanbul ve çevresinde bulunan OSB’nin Başkan ve Bölge Müdürlerinin katıldığı istişare toplantısında, OSB’lerin mevcut durumları, karşılaştıkları problemler ile çözüm önerileri ve bölge sanayilerinin geleceği OSBÜK Yönetim Kurulu ile paylaşılarak bilgi alışverişinde bulunuldu. Toplantı Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan GÜLDAĞ’ın katılımcılara yaptığı söyleşi sonrası plaket takdimleri ve aile fotoğrafı çekimi ile tamamladı.

OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu, toplantı sonrası yaptığı açıklamada; “Ülkemiz ekonomisinin üretim üsleri olan OSB’lerimizin kanunla kurulmuş ortak platformu OSBÜK olarak, OSB’lerin daha etkin bir şekilde hizmet verebilmesi amacıyla her ay farklı bölgelerin OSB’lerini bir araya getirerek istişare toplantıları düzenlediklerini belirtti. Nakıboğlu; toplantılarda OSB’lerin karşılaştıkları sorunlara ulaşarak gerekli organlarımızda analiz edip, çözüm yollarına ilişkin öneri ve değerlendirmelerimizi ilgili mercilere sunuyoruz” dedi.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7
Dosya 8
Dosya 9
Dosya 10
Dosya 11
Dosya 12