İSTANBUL, KOCAELİ, SAKARYA VE YALOVA OSB’LERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI - OSBÜK - OSBÜK

İSTANBUL, KOCAELİ, SAKARYA VE YALOVA OSB’LERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

09-10-2015

OSBÜK Yönetim Kurulumuz; OSB’lerimizin temsilcileriyle bir araya gelerek tanışmak, fikir alışverişinde bulunup güç birliği yapmak, varsa sorunları kaynağından öğrenip çözüm yolları bulmak ve iyi örnekleri diğer OSB’lerle paylaşmak amacıyla çeşitli aralıklarla “OSB İstişare Toplantıları” gerçekleştirmeye devam etmektedir. Bu kapsamda Ağustos ayı istişare toplantısı; İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova OSB’lerinin temsilcilerinin katılımıyla 6 Ağustos 2015 Perşembe günü, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi ve Gebze Güzeller OSB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan’ın ev sahipliğinde, Kocaeli’nde gerçekleştirilmiştir.

Programın öğleden önceki bölümünde, OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu başkanlığındaki heyet, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret ederek, OSBÜK’ün faaliyetleri hakkında bilgi sunmuştur. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Güzeloğlu, OSBÜK’ün OSB’ler için çok önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini belirterek başarı temennisinde bulunmuştur. Ziyarette Ülkemiz ve Kocaeli sanayisinin geldiği son durum da değerlendirilmiş ve ziyaret anısına Vali Güzeloğlu’na plaket takdim edilmiştir.

Öğleden sonra ise OSBÜK Yönetim Kurulu’nun Ağustos ayı olağan Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleştirilerek; İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova’da bulunan OSB’lerin Yönetim Kurulu Başkanları ve temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen istişare toplantısına geçilmiştir.

Program OSBÜK Başkanı Nakıboğlu’nun açılış konuşmasıyla başlamıştır. Başkan Nakıboğlu yaptığı konuşmasında, “OSBÜK Genel Kurulundan sonra ilk Ankara dışındaki toplantıyı Kocaeli’nde gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin sanayisi için oldukça öneme sahip Kocaeli ve çevresindeki İstanbul, Sakarya ve Yalova’nın çok kıymetli Yönetim Kurulu Başkanlarına, davetimize icabet ederek programımıza katıldıkları için teşekkür ediyoruz. Biz buraya çok konuşmak yerine sizleri dinlemek için gelmiş bulunuyoruz. Biz OSBÜK olarak OSB’lerimizin her açıdan yetkin ve etkin olabilmeleri için bütün çalışmalarımızı her alanda devam ettiriyoruz. Sizlerden gelen talep ve önerilere göre strateji belirleyerek çalışmalarımızı buna göre yönlendiriyoruz” dedi. Ayrıca Nakıboğlu “burada bizi en iyi şekilde ağırlayan Yönetim Kurulu Üyemiz ve Gebze Güzeller OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Adem Ceylan’a da misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Kendisi Bölgesinde birçok ilke imza atmış; tesisleri, OSB Bölge Müdürlüğü binası ve modern kreş anlayışıyla gerçekten adı gibi memleketimize, güzel bir OSB kazandırmış, biz kendisine başarılar diliyoruz” diyerek konuşmalarını tamamlamıştır.

Gebze Güzeller OSB’nin tanıtım filminin izlenilmesiyle program, davetli OSB’lerin güncel sorunları ve çalışmalarının değerlendirildiği özel bölümle sona ermiştir. Program sonunda OSBÜK aile fotoğrafı çekilerek plaket töreni gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu toplantıya; Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticileri Vakfı (TOSYÖV) Başkanı Yalçın Sönmez’in yanı sıra çok sayıda OSB temsilcisi iştirak etmiştir.

Oldukça verimli geçen program, Gebze Güzeller OSB Başkanı Adem Ceylan’ın Büyük Kulüp’te, OSBÜK onuruna verdiği akşam yemeğiyle sona ermiştir.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7
Dosya 8
Dosya 9
Dosya 10
Dosya 11