İŞKUR DESTEKLERİ KADIN İSTİHDAMINI ARTIRACAK - OSBÜK - OSBÜK

İŞKUR DESTEKLERİ KADIN İSTİHDAMINI ARTIRACAK

20-09-2021

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’nun ortak düzenlediği bilgilendirme toplantıları Doğu Anadolu Bölgesindeki organize sanayi bölgeleri ve katılımcı firmaları ile devam etti. Toplantıda İŞKUR’un kadın istihdamını artırmak amacıyla verdiği Kreş Desteği ve İş’te Anne Projesi’ne vurgu yapıldı.

İŞKUR’un program ve istihdam teşviklerinin anlatıldığı toplantıda İş ve meslek danışmanı Emre Pütür, İŞKUR’un kadın istihdamını artırma amacıyla Kreş ve İş’te Anne Desteği verdiğini söyledi. Pütür destekler hakkında şunları belirtti: “Kreş desteği, sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen mesleki eğitim kurslarına ve imalat sektöründeki mesleklerde düzenlenen işbaşı eğitim programlarına katılan kadınlarımıza verilir. Ayrıca kadınların 2-5 yaş arası bakmakla yükümlü olduğu çocukları olması gerekiyor. Bu şartlara sahipse aylık 400 TL’lik bakım desteği verilir. Bu desteğin yanı sıra İş’te Anne Projesi de programlarımız arasında yer almaktadır. Bu projede 0-15 yaş arası çocuğu bulunan annelere işbaşı eğitim programı veya mesleki eğitim kurslarından yararlandıkları süre boyunca günlük 110 TL zaruri gider ödemesi yapılmaktadır.”

Toplantı iş ve meslek danışmanı Yunus Şahin’in diğer destekleri anlatması ve katılımcıların sorularının cevaplandırılması ile devam etti.