İLETİM HATLARINDAKİ ELEKTRİK KESİNTİLERİ HAKKINDA AÇIKLAMA - OSBÜK - OSBÜK

İLETİM HATLARINDAKİ ELEKTRİK KESİNTİLERİ HAKKINDA AÇIKLAMA

02-01-2017

Sakarya ile İstanbul Anadolu yakası arasındaki 12 adet 400kV’luk enerji iletim hattının geçtiği güzergahta 29.12.2016 tarihinde oluşan aşırı buz yükü ve fırtına sebebiyle, direk devrilmeleri ile iletken ve koruma teli kopmaları meydana gelmiştir. TEİAŞ tarafından iletim hatlarında yapılan çalışmalar sonucunda 5 iletim hattına enerji verilerek bölge kısmen enerjilendirilmiştir.

Ancak, Organize Sanayi Bölgelerine sürekli ve kaliteli enerjinin sağlanabilmesi için şuanda henüz devreye alınmayan ve çalışmaları devam eden 7 iletim hattının da servise alınması gerekmektedir.

TEİAŞ yetkilileri ile yapılan görüşmelerde; çalışmaların Sakarya’da oluşturulan kriz yönetimi tarafından devam ettirildiği, Sayın Bakan ile birlikte Bakanlık ve TEİAŞ’ın üst düzey yöneticilerinin bizatihi Bölgede bulunduğu, iletim hatlarının tamamının devriye alınması konusunda net bir tarih verilemeyeceği bilgisi alınmıştır.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkilileriyle sürekli iletişim halinde olup, konuyu yakından takip etmektedir. Gelişmelere göre ilave açıklama yapılacaktır.

02.01.2017
OSBÜK