“GELECEĞİMİZİN TEMİNATI OLAN ÇOCUKLARIMIZIN BAYRAMINI KUTLUYORUM” - OSBÜK - OSBÜK

“GELECEĞİMİZİN TEMİNATI OLAN ÇOCUKLARIMIZIN BAYRAMINI KUTLUYORUM”

22-04-2020

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “23 Nisan çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olarak, milletimizin çocuklarına, gençlerine olan güvenini, umudunu göstermektedir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayramını kutluyorum” dedi.

Başkan Kütükcü, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milletimizin verdiği eşsiz mücadelenin en önemli dönüm noktasıdır. Bu mücadelenin 100. yılında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını ve milli egemenliğin kabulünün yıldönümünü aynı ruhla, aynı coşkuyla kutluyoruz.

Biliyoruz ki, bilgiyle donatılan, çalışan ve üreten nesiller geleceğimizin en büyük teminatıdır. Bu düşünceyle, Türkiye’nin üreten gücü organize sanayi bölgelerini temsil eden OSB Üst Kuruluşu olarak çocuklarımıza, gençlerimize tıpkı yüz yıl önceki gibi büyük bir güven duyuyoruz. Onların geleceğini daha güçlü kılmak için var gücümüzle çalışıyor, üretiyoruz. Üretmeye de devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle milli tarihimizin en önemli günü olan 23 Nisan 1920’nin hatırasını dünyanın tüm çocukları için emsalsiz bir bayrama dönüştüren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve milli mücadelemizin ölümsüz kahramanlarını bir kez daha şükran ve minnetle anıyor, milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı can-ı gönülden kutluyorum.”