GAZİANTEP VE ÇEVRE ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI - OSBÜK - OSBÜK

GAZİANTEP VE ÇEVRE ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

06-05-2016

“Gaziantep ve Çevre Organize Sanayi Bölgeleri İstişare Toplantısı” programları kapsamında OSBÜK (Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu) Yönetim Kurulu 28/30 Nisan 2016 tarihlerinde Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde bir araya geldi. Her ay farklı OSB’de gerçekleştirilen OSBÜK bölge istişare toplantılarının Nisan ayı toplantısı yirmi Organize Sanayi Bölgesinin katılımıyla, ülkemizin en büyük Organize Sanayi Bölgesi olan Gaziantep OSB’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Cahit NAKIBOĞLU ve Yönetim Kurulu üyeleri, 3 günlük program dahilinde ilk gün Gaziantep OSB’nin yeni Başkanı Deniz Köken’i ziyaret etti. Aynı gün Nisan Ayı Yönetim Kurulu ve Bölge Müdürleri Komisyon Toplantıları yapıldı.

Cahit NAKIBOĞLU başkanlığındaki OSBÜK heyeti, Gaziantep Valisi Ali YERLİKAYA’yı ve rahatsızlığı nedeniyle katılamayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yerine Vekili Osman TOPRAK’ı makamlarında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ali YERLİKAYA, OSBÜK’ün ekonomi ve iş dünyasında önemli bir yeri olduğunu belirtirken, ciddi başarılara imza atan kuruluşun faaliyetleri hakkında Başkan Nakıboğlu ve üyelerinden bilgi aldı.

AR-GE SANAYİCİ BULUŞMASINA OSBÜK DESTEĞİ

Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki Sanayicilerle teknolojik bilgi alışverişi yapılması, yeni işbirliği fırsatlarının araştırılması ve bölgede teknolojik değerlerin oluşturulması amacı ile TÜBİTAK Marmara Teknokent önderliğinde, GSO, OSBÜK ve Gaziantep Teknopark işbirliğiyle düzenlenen “Ar-Ge Sanayici Buluşması”na OSBÜK Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen programa, Türkiye’nin önde gelen 10 teknoparkı ve buralarda faaliyet gösteren 55 firma katıldı.

OSBÜK Gaziantep programın son gününde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Mekansal Planlama Daire Başkanı Hamit Akkaya’nın da katılımlarıyla Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan illerimizdeki yirmi OSB’den ellinin üzerinde OSB başkan ve yöneticilerinin katıldığı istişare toplantısında, OSB’lerin ortak sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

“BÜYÜK TÜRKİYE” İÇİN EN ÖNEMLİ ROL OSB’LERİN

Büyük Türkiye hayalimizin gerçekleşmesinde ki en önemli rolü yine OSB’lerin üstleneceğini söyleyen OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu, “Bizler de sizler gibi sanayicileriz ve sanayileşmenin ülkemiz için nedenli önemli olduğunun farkındayız. Sanayiciler sadece ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamıyor, aynı zamanda ülkesinin geleceğinin oluşmasına da büyük ölçüde etki ediyor. 1961 yılında Bursa’dan başlayarak Anadolu ya dalga dalga yayılan OSB’ler; bir zamanlar iğneden ipliğe her şeyin ithal edildiği tüketen Türkiye’nin, üreten Türkiye olması hayalini bu gün gerçekleştirerek ülkemiz ekonomisini en büyük 20 ülke arasına yükseltmiştir. 21. Yüzyıla Türk damgasını vuracak Büyük Türkiye hayalimizin gerçekleşmesinde ki en önemli rolü yine OSB’ler üstlenecektir” ifadelerini kulandı.

ÜRETİMİN LOKOMOTİFİ OSB’LER

Üretimin lokomotifleri olan, Organize Sanayi Bölgelerinin; sanayileşmeyi planlı bir şekilde hızlandırmak, ulusal ve bölgesel işsizliği azaltmak, dengeli bir bölgesel kalkınmayı sağlamak, yerli ve yabancı yatırımlar için çekim alanı oluşturmak gibi sayısız etkiyi de beraberinde gerçekleştirdiğini belirten Nakıboğlu; “Cumhuriyet tarihimizin en büyük ve en başarılı sosyo-ekonomik projelerinden birisi olarak nitelendirilen OSB’ler bugün; 50 bin sanayi tesisinde, 1 milyon 700 binden fazla istihdam sağlanmaktadır. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde bu rakamın 3 milyona ulaşacağı öngörülmektedir” dedi.

GAZİANTEP OSB BÜYÜK BİR DEĞER

OSB’lerin artık ülke ekonomisinin, ülke istihdamının en önemli unsurlarından biri haline geldiğine değinen Başkan Nakıboğlu; “Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi gibi altyapı ve üstyapı sorunlarını çözmüş, sanayicisine daha iyi hizmet vermek için birçok proje gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam eden, aynı zamanda diğer OSB’lere örnek oluşturabilecek projeler üretebilen bir OSB’nin Gaziantep’te bulunması, hem Güneydoğu Anadolu Bölgesi hem de ülkemiz için büyük bir değer olduğuna inanıyorum” dedi.

Başkan Nakıboğlu, ülke olarak içinde bulunduğumuz zor günlerin bir an önce sona ermesini ve insanların huzur ortamında hayatlarını sürdürmelerini temenni ettiklerini belirtti

OKUL VE FABRİKA GEZİLERİ YAPILDI

OSBÜK Yönetim Kurulu Üyeleri ve Bölge Müdürleri Komisyon üyeleri Gaziantep OSB’de yer alan Özel Gaziantep OSB Anadolu Teknik Lisesi ile Gaziantep OSB Kreş ve Gündüz Bakım Evi gezilerini gerçekleştirdi. OSB’de bulunan halı fabrikası üretim tesislerini de gezen heyet tesis yetkililerinden işleyiş hakkında bilgiler aldı.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7
Dosya 8
Dosya 9
Dosya 10
Dosya 11
Dosya 12
Dosya 13
Dosya 14
Dosya 15
Dosya 16
Dosya 17
Dosya 18
Dosya 19
Dosya 20
Dosya 21
Dosya 22