ERZURUM ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ İSTİŞARE TOPLANTISI - OSBÜK - OSBÜK

ERZURUM ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ İSTİŞARE TOPLANTISI

01-12-2015

Ülkemizin dört bir köşesinde bulunan OSB’lerimizin temsilcileriyle bir araya gelerek tanışmak, fikir alışverişinde bulunup güç birliği yapmak, varsa sorunları kaynağından öğrenip çözüm yolları bulmak ve iyi örnekleri diğer OSB’lerle paylaşmak amacıyla düzenlenen “OSB İstişare Toplantıları” ndan Erzurum programı 26-28 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.

Erzurum temaslarının ilk günü, OSBÜK Kasım 2015 ayı Yönetim Kurulu ve OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyonu toplantısı yapılarak, Organize Sanayi Bölgeleri yakından ilgilendiren gündem maddeleri kurul ve komisyon üyelerinin değerlendirmeleriyle tamamlanmıştır.

Programın ikinci gününde OSBÜK heyeti; Erzurum Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Ticaret Borsası Başkanı İ. Hakkı Hınıslıoğlu, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Lütfü Yücelik ve Erzurum Vali Vekili Haktan Gökçekuyu’yu makamında ziyaret ederek fikir alışverişinde bulunmuştur.

Protokol ziyaretlerinin tamamlanmasıyla birlikte, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odasına geçilerek OSB Yöneticileri ve Sanayicilerle İstişare Toplantısı yapılmıştır. Söz konusu programa; ETSO Başkanı Lütfü Yücelik, ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın, Erzurum 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ergüney, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri olmak üzere sanayiciler katılmıştır.

Erzurum ve bölgenin ekonomik yapısı hakkında bilgi veren ETSO Başkanı Yücelik, Bölgedeki sanayici kuruluşlarının, KOBİ’lerin ve ticaret erbabının karşı karşıya kaldığı zorlukları ve öncelikle bölgede yatırım ortamını iyileştirecek, yatırımcıyı cesaretlendirecek, pozitif ayrımcılık tanıyacak ve gerçek anlamda avantaj sağlayacak özel bir teşvik sisteminin getirilmesi gerektiğini söylemiştir. Ayrıca bölgeler arası kalkınmışlık farkının giderilmesi için bunun kaçınılmaz olduğunu belirterek yeni hükümetten bu yönde bir beklentilerinin olduğunu kaydetmiştir.

OSBÜK Başkanı Nakıboğlu ise konuşmasında, OSBÜK’ün yaptığı çalışmalardan bilgi vermiş ve Organize Sanayi Bölgelerinin ulaştığı öneme dikkat çekmiştir. Bununla birlikte, karşılaşılan sorunları daha yakından görmek ve çözüm üretmek anlamında yerinde incelemelerin ve ziyaretlerin büyük fayda sağladığını ifade etmiş ve Erzurum’da görülen misafirperverlikten dolayı memnuniyetini dile getirmiştir.

Erzurum OSB’lerinin her yönüyle ele alındığı istişare toplantısı, soru cevap ve serbest kürsü bölümleri ve plaket töreniyle tamamlanmıştır.

Programlar Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, il protokolü ve sanayicilerin yoğun katılımıyla, OSBÜK onuruna verilen akşam yemeği ile sona ermiştir.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7
Dosya 8
Dosya 9
Dosya 10
Dosya 11
Dosya 12
Dosya 13
Dosya 14
Dosya 15
Dosya 16
Dosya 17
Dosya 18
Dosya 19
Dosya 20