ERDİM NOYAN: “SANAYİCİLER ÜLKENİN GÖRÜNMEYEN KAHRAMANLARIDIR” - OSBÜK - OSBÜK

ERDİM NOYAN: “SANAYİCİLER ÜLKENİN GÖRÜNMEYEN KAHRAMANLARIDIR”

24-03-2021

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Trakya Organize Sanayi Bölgeleri İstişare Toplantısı düzenlendi. Toplantının açılış konuşmasında OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Erdim Noyan, sanayicilerin Türkiye’nin görünmeyen kahramanları olduğunu söyledi.

Bölgedeki OSB’lerin durumu ve sorunları hakkında istişarelerde bulunulan toplantıda, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Erdim Noyan, ıslahtan dönüşen OSB’leri değerlendirdi. Sanayicilerin Türkiye için büyük mücadele verdiğini aktaran Noyan, “Sanayicilerimiz bu ülkenin görünmeyen kahramanlarıdır. Üretim ve ihracat yaparak, vergi ve istihdama katkıları ile ülkemizin gelişimi için büyük mücadele veriyorlar. Çevre boyutuyla da devletimiz tarafından projelendirilen derin deşarj projesinde de ellerini taşın altına koyuyorlar. Bölge sanayicilerimiz ivedi olarak sorunların çözümlenmesini bekliyor, Bakanlığımızın bu sorunları küçük dokunuşlarla çözeceğine inancımız sonsuz. Bazı sorunların Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı dışında diğer bakanlıklarda da çözümü olduğunu biliyoruz. Bu konuda gerekli koordinasyonu yaparak bu sorunları çözeceklerine de gönülden inanıyoruz” dedi.

 

“Sanayicilerimizin yanınızdayız”

OSB’lerin sorunlarını dinleyerek çözüm üreteceklerini dile getiren Sanayi Bölgeleri Genel Müdür Vekili Soner Erkek, Ergene Havzası’ndaki OSB’lere değindi. Erkek, “Bakanlık olarak her zaman sizin ve sanayicilerimizin yanınızdayız” dedi.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım da ıslahtan dönüşen OSB’lerle ilgili OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Erdim Noyan’ın çalışmalarına değindi. Yıldırım, “Türkiye’de 22 tane ıslahtan gelen OSB var. 9 tanesi bizden, 2 tanesi Edirne ve Kırklareli’nden olmak üzere toplamda 11 tane var. Geri kalanı Türkiye’nin çeşitli bölgelerine yayılmıştır. Burada Erdim Bey OSBÜK’ü temsil ediyor. Hakikatten ciddi bir mücadele veriyor” dedi.

Toplantıda konuşmalar sonrası bir parselde birden fazla katılımcının faaliyet gösterememesi, su problemi, elektrik dağıtım lisansı verilmemesi, arıtma tesisi ve altyapı sorunu gibi farklı başlıklardaki OSB’lerin durumları, sorunları ve çözüm önerileri üzerine sunumlar gerçekleştirildi.