‘ENERJİ VERİMLİLİĞİ TEKNİK EĞİTİM PROGRAMI’ İSTANBUL’DA YAPILACAK - OSBÜK - OSBÜK

‘ENERJİ VERİMLİLİĞİ TEKNİK EĞİTİM PROGRAMI’ İSTANBUL’DA YAPILACAK

29-11-2012

ABD ve Türkiye Cumhuriyeti hükümetleri arasında yapılan bir anlaşma ve 2010-2023 dönemi ‘Enerji Verimliliği Strateji Belgesi’ kapsamında; ABD Enerji Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve OSBÜK’ ün işbirliği sonucu; ABD’nin konu ile ilgili uzman kuruluş ve/veya kişilerinin OSB ve sanayi tesislerinde yapacakları incelemeler sonucu ‘ENERJİ VERİMLİLİĞİ’ konusunda önerilerde bulunarak, enerjinin daha verimli kullanması konusunda çalışmalar yapılmaktadır.

Bu kapsamda geçtiğimiz yıl pilot bölge olarak seçilen İzmir Atatürk OSB’de faaliyet gösteren 20 sanayi tesisinde çalışmalar tamamlanmış ve %20-30’a varan enerji tasarrufu sağlandığı görülmüştür. Pilot bölge sonuçları geçtiğimiz Eylül ayında Gaziantep ve Ankara’da yapılan iki ayrı toplantı ile sanayicilere tanıtılmıştır.

Bu projenin ülkemiz geneline yaygınlaştırılması amacıyla; 8-9 Ocak 2013 tarihlerinde İstanbul Wow otelde 2 gün sürecek ‘ENERJİ VERİMLİLİĞİ TEKNİK EĞİTİM PROGRAMI’ yapılacaktır.

Enerji Verimliliği metotları, OSB ve sanayi tesislerinin yöneticilerine anlatılacak ve ilgilenen firmalar için atölye uygulaması yapılacaktır. Son başvuru tarihi 18.12.2012 olan eğitim programına, katılım formunda belirtilecek e-posta adreslerine gönderilecek programların yükleneceği taşınabilir bilgisayar ile gelinmesi gereklidir. OSB temsilcileri ve katılımcılarından eğitim ücreti alınmayacak olup, program süresince simültane tercüme yapılacaktır.

Bilgilerinize sunulur.

Saygılarımızla.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3