EN ÇEVRECİ OSB ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU - OSBÜK - OSBÜK

EN ÇEVRECİ OSB ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

06-06-2008

2008 yılı En Çevreci OSB yarışmasının sonuçları; Çevre ve Orman Bakanlığı’ nın 5 Haziran Dünya Çevre Günü Kutlamaları münasebeti ile Antalya Spice Otel’ de düzenlenen toplantıda açıklandı.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel EROĞLU ile TBMM Çevre Komisyonu Üye Milletvekillerinin de katıldığı törende;

MANİSA TSO OSB ile BURSA TSO OSB’nin BİRİNCİLİĞİ,
ADANA HACI SABANCI OSB ile DENİZLİ OSB’nini İKİNCİLİĞİ paylaştığı,
ASO 1. OSB’nin ÜÇÜNCÜ olduğu,
KOCAELİ GEBZE PLASTİKÇİLER OSB’nin JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ’ne layık görüldüğü,
açıklandı.

Bakan EROĞLU’ nun günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşma sonrası,“En Çevreci OSB” yarışmasında finale kalan 6 OSB’ nin ödülleri, ödül alan her OSB’nin kısa tanıtım filmi izlenerektoplantıya katılan protokol tarafından verildi.

Kocaeli Gebze Plastikçiler OSB’ nin ödülünü ve çevre beratını; Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Osman ERKAN ve Çevre Mühendisi Sayın Serkan YILDIRIM’ a, TBMM Çevre Komisyon Üyesi ve Çanakkale Milletvekili Sayın M. Kemal CENGİZ ve ASO I. OSB’nin üçüncülük plaket ve çevre beratını Bölge Müdürü Sayın Çetin FİSUNOĞLU’ na TBMM Çevre Komisyon Üyesi ve Osmaniye Milletvekili Sayın Hakan ÇOŞKUN verdiler.

Denizli OSB’nin plaket ve çevre beratını Denizli OSB Bölge Müdürü Sayın Tanju BEŞTAŞ’ a TBMM Çevre Komisyon Üyesi ve Niğde Milletvekili Sayın Mümin İNAN, Adana Hacı Sabancı OSB’nin plaket ve çevre beratını ise Adana Hacı Sabancı OSB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın İsrafil UÇURUM, Bölge Müdürü Sayın Vedat KAHYALAR ve Çevre Mühendisi Sayın Muhammet AYGÜN’ e TBMM Çevre Komisyon Üyesi ve Erzincan Milletvekili Sayın Sebahattin KARAKELLE verdiler.

2008 yılı En Çevreci OSB birincilik plaketini paylaşan Bursa TSO OSB ve Manisa TSO OSB’lerinden Bursa TSO OSB’nin plaket ve çevre beratını, Bölge Müdürü Sayın Suat ÖZEL’ e TBMM Çevre Komisyon Üyesi Hakkari Milletvekili Sayın Abdülmüttalip ÖZBEK verdiler.

Manisa TSO adına toplantıya katılan OSB Bölge Müdürü Sayın Tamer BALATLI’ ya birincilik plaket ve çevre beratını ise Çevre ve Orman Bakanı Sayın Veysel EROĞLU verdiler. Sayın Bakan, yapılan bu yarışmanın Türkiye’ de büyük sanayi alanları olan OSB’ lerin Türk sanayi ve ekonomisine katma değer sağlarken ülkesine ve milletine sahip oldukları çevre bilincinin ne denli geliştiğinin bir işareti olduğu belirterek, OSB’lerdeki fabrikaları çekip alsanız geriye yemyeşil bir alanın kalacağını, yeşil ile sanayinin içi içe olduğu çok güzel çalışma alanları yaratan ve yarışmada dereceye giren giremeyen tüm OSB Yöneticilerine teşekkür ettiğini belirten Bakan EROĞLU, OSB’lerle gurur duyduğunu ve bu sebeple Manisa TSO OSB’ de ilk TABİAT PARKI’ nın kurulması için yetkililere gerekli talimatı verdiğini açıkladı.

Sayın Bakan’ a ve Çevre Bakanlığı yetkililerine teşekkür eden Manisa TSO OSB Bölge Müdürü Tamer BALATLI’ da; Bölgeleri ve sanayici için çok önemli olan Lojistik Kent projesinin bütün yatırımlarını tamamladıklarını, ancak uygulamaya geçebilmek için TBMM de görüşülmek üzere bekleyen OSB Kanunda değişiklik yapacak tasarısının yasalaşması için Sayın Bakan ve Çevre Komisyonu üyelerinden destek beklediklerini bildirdi.

Toplantı ödül alan OSB yetkililerinin hatıra fotoğrafı çektirmeleri ile sona erdi.
05.06.2008
OSB ÜST KURULUŞU

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7