EGE BÖLGESİNDEKİ OSB’LERE VE SANAYİCİLERE İŞKUR DESTEKLERİ TANITILDI - OSBÜK - OSBÜK

EGE BÖLGESİNDEKİ OSB’LERE VE SANAYİCİLERE İŞKUR DESTEKLERİ TANITILDI

16-09-2021

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından Ege bölgesindeki OSB’ler ve sanayicilerine yönelik İŞKUR’un program ve istihdam teşviklerinin anlatıldığı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Çevrimiçi yapılan toplantıda İŞKUR iş ve meslek Danışmanı Pelin Özenç, işverenlere yönelik çalışmaları anlattı. İşverenlerin hizmet alabilmek için İŞKUR’a kayıt yaptırması gerektiğini ifade eden Özenç, kayıt oluşturan kişilerin nelerden faydalanabildiğini anlatarak, işveren danışmanlığına ilişkin şunları anlattı: “Kayıt oluşturulduktan sonra sistem işverene bir danışman atıyor. Aslında her işverenin bir danışmanı oluyor. Bu danışmanlarda portföylerinde yer alan işverenleri ziyaret ederek onlara İŞKUR hizmetlerini tanıtma, işgücü talebi alma, İŞKUR ile ilgili işlerini gerçekleştirme konularında yardımcı olmaktadır.”

İŞKUR kaydı oluşturan işverenlerin istihdam konusunda yararlanabileceği konular olduğunu söyleyen Özenç, yurtdışı iş gücü istihdamı isteyen işverenlerin İŞKUR ile irtibata geçebileceklerini vurguladı.

Kısa Çalışma Ödeneği gibi farklı destek ve teşviklerin de anlatıldığı toplantıda, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Aylin Tatar ise, sanayicilere İşbaşı Eğitim Programları ve diğer destekler hakkında bilgiler verdi.

Tatar ve Özenç sunum sonunda katılımcıların sorularını cevapladı.