“DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ OSB ZİYARET PROGRAMI” TAMAMLANDI - OSBÜK - OSBÜK

“DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ OSB ZİYARET PROGRAMI” TAMAMLANDI

03-10-2013

Üst Kuruluşumuzun; ülkemizin çeşitli bölgelerinde, farklı güzergahlar belirleyerek geleneksel hale getirdiği OSB ziyaretlerinin son durağı 26 – 27 Eylül 2013 tarihlerinde ‘DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ OSB ZİYARETİ PROGRAMI” oldu. Üretim üslerimiz OSB’leri yerinde görmek, OSB yöneticileri ve katılımcıları ile tanışmak, karşılaştıkları sorunları ve çözüm önerilerini bizzat yaşayanlardan öğrenmek ve ülkemizi 2023 yılı hedeflerine taşıyacak olan, sanayi camiasına moral vermek amacıyla 26-27 Eylül 2013 tarihlerinde Trabzon – Rize – Giresun – Ordu – Samsun illerimizdeki OSB temsilcilerimiz ve sanayicilerimizle bir araya gelinerek OSB’lerimiz ziyaret edildi.

Programa; OSBÜK Yönetim Kurulu, OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyonu, Bakanlık temsilcisi, OSB temsilcileri ve Basın mensupları katıldı.

Rize ilimizden başlanan gezide öncelikle, Rize Valisi ve Rize OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nurullah ÇAKIR makamında ziyaret edilerek toplantı yapıldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Sn. ÇAKIR’a, OSBÜK Genel Sekreteri Sn. Ali YÜKSEL tarafından OSBÜK’ün faaliyetleri ve OSB’ler hakkında kısa bir brifing verildi. Ziyarette OSBÜK Yönetim Kurulu adına Sn. Selim YEDİKARDEŞ günün anısına plaket takdim etti. Toplantıda Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep EKSİLMEZ Ardeşen OSB’nin geldiği son durumdan özetler sundu. Heyet Rize OSB’de incelemelerini tamamladıktan sonra şehirden ayrıldı.

Trabzon ilimizde, Trabzon Arsin OSB ve Trabzon Beşikdüzü OSB, Vakfıkebir ve Şinik OSB temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda Trabzon sanayisinin sorunları ele alındı. Trabzon Arsin OSB ve Trabzon Beşikdüzü OSB’de heyet tarafından inceleme gezisi yapıldı. Programda Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Suat HACISALİHOĞLU’na ve diğer OSB temsilcilerine, ziyaret anısına plaket takdim edildi.
Giresun ilimizde, Giresun OSB ve yeni kurulan Giresun II. OSB temsilcileri ile bir araya gelinerek, OSB’nin geldiği son durum masaya yatırıldı. OSB gezisinde ise yatırımcılar ziyaret edilerek, tesislerde inceleme yapıldı. Heyet OSB temsilcisine ziyaret anısına plaket takdiminden sonra ayrıldı.

Ordu ilimizde ise OSB’deki tesisler gezilerek OSB temsilcilerinden bilgi alındı. Ziyaret anısına Ordu OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. Yalçın ÇELEBİ’ye plaket takdim edildi. Heyet daha sonra Samsun Merkez OSB’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan “Orta ve Doğu Karadeniz Bölge Toplantısı Programı” için Ordu OSB’den ayrıldı.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7
Dosya 8
Dosya 9
Dosya 10
Dosya 11
Dosya 12
Dosya 13