DOĞU AKDENİZ OSB'LERİ BÖLGE MÜDÜRLERİ TOPLANTISI - OSBÜK - OSBÜK

DOĞU AKDENİZ OSB’LERİ BÖLGE MÜDÜRLERİ TOPLANTISI

11-08-2008

DOĞU AKDENİZ OSB’LERİ BÖLGE MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI:
OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyonu Üyesi ve Adana Hacı Sabancı OSB Bölge Müdürü Vedat KAHYALAR’ın bir süre önce başlattığı “Doğu Akdeniz Bölgesi OSB Bölge Müdürleri Toplantısı” 6 Ağustos 2008 tarihinde Osmaniye OSB’de yapıldı.
Yaklaşık altı ay önce başlayan ve iki ayda bir değişik bir OSB’de yapılan söz konusu toplantıya; Mersin, Adana, Hatay, Kilis, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman ve Urfa illerinde bulunan 24 OSB’nin Bölge Müdürleri davet edilmektedir.
Her oturumu değişik bir OSB’de yapılan söz konusu toplantılarda, öncelikle ev sahibi olan OSB’nin Bölge Müdürü tarafından verilen tanıtım sunumundan bilgi alınmakta ve daha sonra da OSB’lerin özel, bölgesel ve genel sorunları hakkında görüş alışverişi yapılarak bilgi alışverişinde bulunulmaktadır. Bu gün için bir OSB’nin önemli bir sorunu gibi görünen bir konuda diğer OSB’lerin yaptığı uygulamalardan bilgi alınarak ortak çözüm yolları bulunmaktadır.
Osmaniye OSB’de yapılan bu toplantıya;
– Adana Hacı Sabancı OSB Bölge Müdürü Vedat KAHYALAR,
– Osmaniye OSB Bölge Müdürü Feyyaz ELKOCA,
– Mersin Tarsus OSB Bölge Müdürü Cenk CENKCİMENOĞLU,
– Kilis OSB Bölge Müdürü Mehmet Hakan ÖZTÜRK,
– Adıyaman OSB Bölge Müdürü Yüksel ÖNAL;
– Hatay – Antakya OSB Bölge Müdürü Sıtkı ÜNÜVAR,
– Hatay – Payas OSB Bölge Müdürü Nejdet ÖZKUL,
– İskenderun OSB Bölge Müdürü Ahmet DOKGÖZ
ile OSBÜK Genel Sekreteri Ali YÜKSEL ile o tarihte inceleme ziyareti için Adana Hacı Sabancı OSB’de bulunan Rize OSB Bölge Müdürü Kenan ALAN katılmışlardır.
Osmaniye OSB Bölge Müdürü Feyyaz ELKOCA’nın sunumundan sonra bir konuşma yapan OSBÜK Genel Sekreteri Ali YÜKSEL; bu toplantı ile OSBÜK’ün beş yıldır uyguladığı “OSBÜK Bölge Toplantıları”nın amaç yönünden aynı olduğunu, ancak bu toplantının daha dar kapsamlı ve daha teknik olması sebebi ile bölgesel dostluklara ve dayanışmaya daha çok ve sürdürülebilir katkılar sağladığını dile getirdi. Toplantıyı organize eden ve katılımları ile destek veren herkese teşekkür eden Genel Sekreter, kısa sürede 64 firmanın üretime geçtiği OSB Bölge Müdürü ve çalışanlarını tebrik ederek, toplantıda dile getirilecek sorunları en üst seviyeye taşıyacağını bildirdi.
Son derece samimi ve dostluk havası içinde geçen toplantının ardından Osmaniye OSB’de incelemelerde bulunularak Ekim ayında Hatay-Antakya OSB’de buluşmak üzere Osmaniye OSB’ den ayrılan Genel Sekreterimiz Adana Hacı Sabancı OSB ve Mersin Tarsus OSB’yi ziyaret etmiştir.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5