DOĞAL GAZ VE ELEKTRİK KOMİSYONLARI II. TOPLANTISI KONYA’DA YAPILDI - OSBÜK - OSBÜK

DOĞAL GAZ VE ELEKTRİK KOMİSYONLARI II. TOPLANTISI KONYA’DA YAPILDI

15-10-2012

OSB Üst Kuruluşu; OSB’lerin sorunlarına güncel olarak ulaşabilmesi ve üretilecek çözüm önerilerinin en kısa sürede ilgililere ulaştırılarak sonuç alınması amacıyla 10 ayrı ihtisas alanında kurmuş olduğu TEKNİK ÇALIŞMA KOMİSYONLARI toplantılarına ara vermeden devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Konya OSB’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Doğal Gaz ve Elektrik Komisyonları ortak toplantısı 12 Ekim 2012 tarihinde yaklaşık 60 kişilik komisyon üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantının ilk oturumu program gereği ortak olarak yapıldı. Programda OSBÜK Genel Sekreteri Sn. Ali YÜKSEL ve ev sahibi Konya OSB Bölge Müdürü Sn. Vahit TÜRKYILMAZ birer açılış konuşması yaptılar. Toplantının ilk oturumu tanışma ve gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti.

Programa Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Sn. Ayhan ORHAN ve Elektrik Mühendisi Sn. Caner KOÇOĞLU’ da iştirak ettiler.

Programın diğer oturumları ise 23-24 Kasım 2012 tarihinde KAYSERİ ilimiz’ de yapılması planlanan VI. OSB ENERJİ ZİRVESİ ’nin “ENERJİ VERİMLİLİĞİ” ana temasını ve zirve programını görüşmek, izlenecek yol ve stratejileri belirlemek için, ayrı salonlarda Doğal gaz Komisyonu Koordinatörü Konya OSB Bölge Müdür Sn. Vahit TÜRKYILMAZ ve Elektrik Komisyonu Koordinatörü Adana Hacı Sabancı OSB Bölge Müdürü Sn. Mustafa UĞURSAL başkanlığında gerçekleştirildi.

Yapılan toplantılar sonrasında iki ayrı grup tekrar birleşerek sonuç raporlarının okunması ve genel değerlendirilmelerin yapılarak OSBÜK aile fotoğraflarının çekilmesiyle program sona erdi.

Komisyonlar OSB inceleme gezisi sırasında ise Türkiye’nin ilk bilim merkezi olarak nitelendirilip, inşaat çalışmaları süren Konya Bilim Merkezi, arıtma tesisleri, içme su tesisleri, meslek lisesi, İnovasyon merkezi, geçici depolama ve bölgedeki yeni projeleri gezme imkanı buldular. Programda Konya OSB Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda Bölge Müdürü Sn. Vahit TÜRKYILMAZ, slayt eşliğinde sunum yaptı.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6