DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ BAŞLADI - OSBÜK - OSBÜK

DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ BAŞLADI

09-02-2021

Ticaret Bakanlığı, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinasyonunda başlayan Dış Ticaret Bilgilendirme seminerlerinin ilki yapıldı. İzmir Ticaret Odası ev sahipliğinde online yapılan seminerler iki gün boyunca devam etti.

Seminerde Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Ticari Bilgi ve İletişim Hizmetleri Daire Başkanı Üstün Alan ile İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Cemal Elmasoğlu kısa bir açılış konuşması gerçekleştirdi.

Yoğun katılımın gerçekleştiği seminerin ilk gününde İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları başlığı altında Ticaret Bakanlığı’ndan Ticaret Uzmanı İbrahim Kumaş Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, İhracatı Geliştirme Uzmanı Deniz Koray Tunçel Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi, Ticaret Uzmanı Ali Erdal Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesi, Ticaret Uzman Yardımcısı Özge Öktem Ticaret Bakanlığı Kolay İhracat Platformu ve Ticaret Uzmanı Ali Murat Pala İhracatta Gümrük Mevzuatı ve Uygulamaları gibi farklı konularda bilgiler verdi.

Seminerin ikinci gününde ise yine online olarak Ticaret Bakanlığı’ndan Ticaret Uzmanı Hüseyin Sağmak Döviz Kazandırıcı Hizmetlere Sağlanan Devlet Destekleri, Türk EXİMBANK’tan Vural Gökar Koyun ile Selma Altundiş Türk EXİMBANK ihracat Kredi Sigorta ve Garanti Programlarını, Worldef Business School Genel Müdürü Orxan İsayev de E- Ticaret / E-İhracat Uygulamaları konularını anlattı.

Seminerlerin sonunda katılımcıların soruları cevaplandırıldı.