BÜYÜME İŞ DÜNYASINI MUTLU ETTİ - OSBÜK - OSBÜK

BÜYÜME İŞ DÜNYASINI MUTLU ETTİ

11-06-2018

KSO Başkanı Kütükcü:

“Türkiye yatırım yapan ve yatırım yapılabilir bir ülke”

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Türkiye’nin yılın ilk çeyreğinde yüzde 7.4 büyümesinin son derece memnuniyet verici olduğunu, ancak bu büyümelerin daha kalıcı hale gelebilmesi için imalat sanayinin rekabet gücünü artıran yeni reformlar yapılması gerektiğini söyledi.

Kütükcü, Türkiye’nin tüm olumsuz şartlara rağmen büyümeye devam ettiğinin altını çizerek, “2017 yılını yüzde 7.4 gibi yüksek bir büyüme ile kapatmıştık. Bu yılın Ocak ayından bu yana sanayi üretim endeksleri, kapasite kullanım oranları ve ihracattaki artış, 2018 yılının ilk çeyreğinde de yine yüzde 7.4 gibi güçlü bir büyüme yakalamamızı sağladı. Bu büyüme rakamı ile büyümede OECD ülkeleri arasında birinci, G20 ülkeleri arasında ikinci sıradayız. Ayrıca bu yılın ilk çeyreğinde sanayinin yüzde 8.8 büyümesi Türkiye’nin artık bir üretim ekonomisi haline geldiğini ortaya koyuyor” şeklinde konuştu.

Türkiye yatırım yapan bir ülke

Büyümeye katkı veren tüm kesimlere teşekkür eden Başkan Memiş Kütükcü, Türkiye’nin ilk çeyrekte beklentilerin üzerinde yüzde 7.4 büyüyerek özellikle kredi derecelendirme kuruluşlarına önemli bir mesaj verdiğinin altını çizdi. Kütükcü, “Bir kez daha gördük ki, Türkiye yatırım yapan ve yatırım yapılabilir bir ülke. Türkiye’ye yatırım yapan hiç kimse kaybetmez” dedi.