“BTRANS EĞİTİM PROGRAMI” ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ - OSBÜK - OSBÜK

“BTRANS EĞİTİM PROGRAMI” ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

29-01-2013

EPDK’dan elektrik lisansı alan veya doğal gaz dağıtım hizmeti veren OSB’lere; uyulması zorunlu bir dizi mükellefiyet getiren, 420 Sıra Nolu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği kapsamda; OSBÜK ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı işbirliğinde 25 Ocak 2013 tarihinde Ankara Sanayi Odası konferans salonunda “BTRANS Eğitim Programı” yapılmıştır.

178 katılımcının iştirak ettiği eğitim toplantısı açılış konuşmalarıyla başlamıştır. Programda ilk olarak OSBÜK Genel Sekreteri Sn. Ali YÜKSEL katılımcılara hitap etmişlerdir. Sn. YÜKSEL yapmış olduğu konuşmasında, ülkemizin dört bir yanından gelen OSB temsilcilerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek, Toplantının ana teması olan Gelir İdaresi Başkanlığı’nın ilgili genelgesinin yayımlandığı tarihten itibaren konu ile ilgili bürokratlarla bir araya gelinerek çalışmalar yapıldığını ve konuyla ilgili toplantı yapılmasına karar verildiğini ifade etti. Sn. YÜKSEL slayt eşliğinde yaptığı konuşmasında Türkiye’deki OSB’lerin geldiği son durum ve OSBÜK’ ün yapmış olduğu faaliyetler hakkında katılımcılara bilgiler vermiştir.

Programda ikinci konuşmacı olarak kürsüye çıkan Gelir İdaresi Başkanlığı Grup Başkanı Sn. Hüdaverdi AKKOCA yaptığı konuşmasında, öncelikle OSBÜK’ün böyle bir toplantıyı düzenlemesinden dolayı teşekkürlerini ifade ederek, yayımlanan tebliğ hakkında bilgiler vermişlerdir.

Program açılış konuşmalarının sonrasında panel şeklinde devam etti. Panelin moderatörlüğü OSBÜK Uzman Yrd. Sn. Serkan ATA tarafından yapıldı. Panele Gelir İdaresi Başkanlığı Şube Müdürü Sn. Ahmet BAYAT, Gelir İdaresi Uzmanı Sn. Hamide ÖZSOY ve de Niğde OSB Bilgi İşlem ve Muhasebe sorumlusu Sn. Mahmut PEŞİN katıldılar.

Panelde Vergi Usul Kanunu 420 Sıra Nolu Tebliğ ve yapılacak uygulamalar hakkında sunumlar yapıldı. Program soru cevap bölümüyle sona erdi.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3