BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI VE EKONOMİ BAKANINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ - OSBÜK - OSBÜK

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI VE EKONOMİ BAKANINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

14-12-2015

OSBÜK Başkanı Cahit NAKIBOĞLU Başkanlığındaki OSBÜK Yönetim Kurulu, 9 Aralık 2015 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK ve Ekonomi Bakanı Mustafa ELİTAŞ’a hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunmuşlardır. Yönetim Kurulunun ilk ziyareti, Ekonomi Bakanı Mustafa ELİTAŞ’a olmuştur. Yeni görevlerinde başarılar dileyen OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu, Bakan ELİTAŞ’a Ekonomi Bakanlığı nezdindeki OSB’lerin sorunlarını ileterek, çeşitli konularda fikir alışverişinde bulunmuşlardır.

Ekonomi bürokratlarının da yer aldığı ziyarette, OSBÜK Heyetine büyük bir ilgili gösteren Bakan ELİTAŞ, “OSBÜK’ün yaptığı organizasyonların birçoğuna katıldım. Bu nedenle OSB’lerin sorunlarını yakından biliyorum. Türkiye’nin 2023 hedeflerini yakalaması için OSB’lere büyük işler düşüyor. Sanayi camiasının önünü açacak çalışmaları OSBÜK ile birlikte yapacağız” dedi.

Başkan NAKIBOĞLU “Bedelsiz arsa tahsisleriyle ilgili mahsuplar konusunda yaşanan sıkıntılar hakkında rapor sunarak, bu konuda sizlerden destek istiyoruz” diye konuştu. Bakan ELİTAŞ, konunun halihazırda mecliste olduğunu ve ilgileneceğini belirterek meselenin çözüme kavuşturulacağını belirtti.

OSBÜK’ün görüş ve önerilerinin çok önemli olduğu vurgusunu yapan Bakan ELİTAŞ son zamanlarda yaşanan Rusya sorununada değinerek, “Bu konuda Sayın Başbakanımız ve Bakanlarımız gerekli çalışmaları yapıyor. Sanayicimizin zarar görmemesi için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

OSBÜK Heyeti buradan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK’ı ziyaret etmek için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na geçti. OSBÜK’ün çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan NAKIBOĞLU, Bakan IŞIK’ın tekrar Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın başında olması bizler için büyük bir şanstır. Bakan IŞIK’ın sanayicilerin sorunlarına vakıf olduğunu ve OSBÜK olarak bizlere her zamanki gibi destek olacağını belirtti. Ayrıca NAKIBOĞLU Bakan IŞIK’ı OSBÜK’ün Konya ve İstanbul da düzenleyeceği toplantılara davet etti.

Organize Sanayi Bölgelerini yakından tanıdıklarını ifade eden Bakan Işık, “2023’e doğru giden yolda sanayicilerimizin, ihracatçılarımızın görüş, öneri ve eleştirilerini dinleyerek ilerleyeceğiz. OSB’lerin Türkiye ekonomisine katkısını ve ihracatta olan payını çok iyi biliyoruz. Bu nedenle OSB’lerin Üst Kuruluşu olan OSBÜK çok önemli görevler yerine getirdiğini biliyoruz. Artık OSBÜK’ü daha da ön plana çıkartarak yüceltmeli ve büyütmeliyiz. Çalışmalarımızı bu yönde de sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım ve Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk’te Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ziyaretinde hazır bulundu.

Ziyaretler sonrasında OSBÜK Başkanı Nakıboğlu Bakan ELİTAŞ ve Bakan IŞIK ’a plaket takdim etti.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7
Dosya 8
Dosya 9
Dosya 10