BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FARUK ÖZLÜ’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ - OSBÜK - OSBÜK

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FARUK ÖZLÜ’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

20-06-2016

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Nakıboğlu, Bakan Özlü’den OSB’lerdeki kamulaştırma yetkisinin OSBÜK’e verilmesini istedi. Ziyarette, Başkan Cahit Nakiboğlu’nun yanı sıra, Başkan Yardımcısı Nurettin Özdebir, Yönetim Kurulu Üyeleri Adem Ceylan, Tahir Nursaçan, Ömer Ünsal ve Cihat Çakır hazır bulundu.

Bakan Özlü’ye yeni görevlerinde başarılar dileyen OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu’nun faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Mevcut kamulaştırma sisteminde OSB’lerin büyük sorunlar yaşadığından ve yapılan memnuniyet anketinde olumsuz görüşlerin büyük çoğunluk teşkil ettiğinden bahisle, OSB’lerdeki kamulaştırma yetkisinin OSBÜK’e verilmesi taleplerini Bakan Özlü’ye ileten Nakıboğlu, “OSB’ler, ülke ekonomisinin vazgeçilmez unsurları haline gelmiştir. Sorunlarımızın çözüme kavuşması halinde OSB’ler ülkemizin gücüne güç katacaktır” dedi.

Nakıboğlu ayrıca OSBÜK’e devlet desteği sağlanması, OSB’ler için çevre temizlik ve emlak vergisinin kaldırılması, OSB’lerden TRT ve KOSGEB paylarının alınmaması gibi birçok konuyla ilgili hazırlamış olduğu dosyayı Bakan Özlü’ye sundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Özlü, “OSBÜK ile birlikte çalışacağız, problemlerimizi birlikte çözeceğiz. Sanayi camiasının önünü açacak çalışmaları sizlerle birlikte yapacağız” dedi. Bakan Özlü ayrıca, Bakanlık ve STK’ların yoğun çalışmaları sonucu Bizden önce hazırlanan ve büyük kısmı OSB içerikli olan Üretim Reform Paketi’nin önümüzdeki günlerde Bakanlar Kuruluna ve ardından Meclise sunulacağını, Meclisteki yoğun gündem ve yaz tatiline rağmen kısa sürede yaşalaşması için yakın takipte bulunacağını dile getirdi.

Ülkemizin 2023 ekonomik hedefleri olarak belirlenen değerlere; kalkınmanın lokomotifi olan sanayicilerimizin görüş, öneri ve eleştirilerini dinleyerek ve ihtiyaçlarını karşılayarak ilerleyeceğiz diyen Bakan Özlü, “OSB’lerin Türkiye ekonomisine katkısını ve ihracatta olan payını çok iyi biliyoruz. Bu nedenle OSBÜK’e çok önemli görevler düşüyor. Bizler de OSBÜK’ü daha da ön plana çıkartarak büyütmeye çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4