BAŞKAN KÜTÜKCÜ’NÜN 19 MAYIS MESAJI - OSBÜK - OSBÜK

BAŞKAN KÜTÜKCÜ’NÜN 19 MAYIS MESAJI

18-05-2021

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir açıklama yayımladı. Kütükcü açıklamasında, “Ülkemizin geleceği, yarınlarımızın teminatı olan gençlerimize inanıyoruz” mesajı verdi.

Başkan Kütükcü’nün açıklaması şu şekilde:

“Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, milletimizin varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs 1919’da, şanlı tarihimizin bağımsızlık tohumları atılmıştır. Ardından ecdadımızın Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği kurtuluş mücadelesi dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir bağımsızlık mücadelesidir.  Bu mücadelede vatan uğruna canını siper eden, şehit düşen ecdadımızın ruhu yaşamaya devam ediyor, ilelebet de yaşayacaktır. Gençlerimizi bugün sanayiden ticarete, teknolojiden eğitime ve spora kadar pek çok alanda başarılı bir şekilde görmekten gurur duyuyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Bütün ümidim gençliktedir” diyerek gelecek için nasıl ki gençlerimizi işaret etmişse, biz de bugün yine aynı kararlılıkla başarının, üretimin ve geleceğin teminatının gençlerimiz olduğuna inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta gençlerimiz olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum.”