BAŞKAN KÜTÜKCÜ, GAZİANTEP VALİSİ İLE BİR ARAYA GELDİ - OSBÜK - OSBÜK

BAŞKAN KÜTÜKCÜ, GAZİANTEP VALİSİ İLE BİR ARAYA GELDİ

24-09-2021

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep Valisi Davut Gül ile bir araya geldi. Ev sahipliğini Gaziantep OSB Başkanı Cengiz Şimşek’in yaptığı ziyarette OSBÜK Başkanı Kütükcü, OSB’lere artan yatırımcı ilgisine dikkat çekti.

 

OSB’ler Cumhuriyet tarihinin en başarılı projelerinden biri”
OSBÜK’ün Türkiye’deki tüm OSB’lerin üst kuruluşu olduğunu ifade eden Başkan Kütükcü, “OSB projesi Cumhuriyet tarihinin en başarılı projelerinden birisidir” dedi.

Organize sanayi bölgelerinin Türkiye’nin sanayi üretiminin yüzde 40’ını gerçekleştirdiğini, OSBÜK olarak bu güçlü yapıyı daha rekabetçi hale getirmek için çalıştıklarını vurgulayan Kütükcü, şunları söyledi: “OSB’lerimizi geleceğe daha sağlam adımlarla taşımak için dijitalleşme, yeşil dönüşüm, mesleki eğitim gibi pek çok alanda çalışmalar yürütüyoruz. OSB’lerimizin kurumsal kapasitelerini geliştirmeyi hedefleyen bu çalışmalarımız, katılımcı sanayicilerimize ve yatırımcılara da pozitif yansıyor. Öyle ki şu anda OSB’lerimizin pek çoğuna yoğun bir yatırımcı ilgisi var.  Bu yatırım ilgisi ve OSB’lerimizin üretim iştahı ülkemiz için çok kıymetli.”

 

“GAZİANTEP OSB, şehrin yükünü alıyor”
Gaziantep Valisi Davut Gül ise, OSB’lerin olağanüstü üretim performansı sergilediğini ifade etti. Gaziantep OSB’nin şehirdeki öncü rolünden bahseden Vali Gül, Gaziantep OSB’nin şehrin lokomotifi olduğunu ve birçok gelişmenin önünü açtığını kaydetti.

Gaziantep OSB Başkanı Cengiz Şimşek de bölgedeki çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Şimşek, OSB’lerin planlı sanayileşmeyi sağladığını anlatarak, OSB’lerin gelişmesi ve hızlı büyümesinde OSBÜK’ün büyük bir rolü olduğunu vurguladı.