BAŞKAN KÜTÜKCÜ'NÜN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI - OSBÜK - OSBÜK

BAŞKAN KÜTÜKCÜ’NÜN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

18-03-2021

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Gururla kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin tarihin akışını değiştiren bir zafer olduğunu vurgulayan Kütükcü, “Bu gururu yaşayan bizlere düşün görev, daha fazla üreterek bu toprakları kalkındırmak, ay yıldızlı bayrağımızı sonsuza dek göklerde dalgalandırma mücadelesini sürdürmektir” dedi.

Çanakkale Zaferi’nin aziz milletimizin en zor şartlar altında dahi istiklal ve bağımsızlığına olan bağlılığını ifade eden bir şanlı zafer olduğunu söyleyen Kütükcü’nün mesajı şu şekilde: “Çanakkale, dünya tarihinde eşi benzeri görülmeyen bir zaferdir. Çanakkale, tarih boyunca istiklalini, bağımsızlığını, vatanını her şeyin üzerinde tutan, canını dahi tereddüt etmeden bu uğurda feda eden aziz milletimizin yazdığı şanlı bir zaferdir. Böyle bir milletin evladı olmak bizim için tarifsiz bir gurur vesilesidir. Bu gururu yaşayan bizlere düşün görev ise, daha fazla üreterek bu toprakları kalkındırmak, ecdadımızın bize emanet ettiği ay yıldızlı bayrağımızı sonsuza dek göklerde dalgalandırma mücadelesini sürdürmektir.

Türkiye’nin üreten gücü organize sanayi bölgeleri olarak bu hedef bizim vazgeçilmezimizdir. Bu vesileyle bizlere Çanakkale Zaferi gibi eşsiz bir zaferi armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla yad ediyorum. Çanakkale Zaferimizin 106. yılı kutlu olsun.”