ANTALYA, ISPARTA VE BURDUR OSB’LERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI - OSBÜK - OSBÜK

ANTALYA, ISPARTA VE BURDUR OSB’LERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

09-10-2015

OSBÜK Ekim ayı “İstişare Toplantısı” Antalya, Isparta ve Burdur ili OSB temsilcilerinin iştirakleriyle, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali BAHAR’ın ev sahipliğinde, Antalya’da gerçekleştirilmiştir. OSBÜK Yönetim Kurulunun 1 Ekim 2015 Perşembe günü başlayan Antalya programında ilk gün, Antalya OSB tarafından düzenlenen “Antalya Organize Sanayi Bölgesi 2014 Yılı En Başarılı Firmalar Ödül Töreni” ne katılım sağlanmıştır. OSB bünyesinde faaliyet gösteren firmalardan en yüksek ihracat, en yüksek vergi ve en yüksek istihdam gibi belirlenen 12 kategoride başarı gösteren toplam 87 OSB sanayicisi ödül almıştır.

Törende katılımcılara hitap eden OSBÜK Başkanı Cahit NAKIBOĞLU “Antalya OSB ve Antalya sanayicilerine misafirperverlikleri için tüm heyetimiz adına teşekkür etmek istiyorum. Bizler de sizler gibi sanayicileriz ve sanayileşmenin ülkemiz için nedenli önemli olduğunun farkındayız. Sanayiciler sadece ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamıyor, aynı zamanda ülkesinin geleceğinin oluşmasına da büyük ölçüde etki ediyor. OSBÜK olarak bizler, OSB’lerin yükünü hafifletmeye, onların çözmekte zorlandıkları sorunları çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Bu manada, Ülkemizin 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat ve dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında yer alma hedefine ulaşabilmesi adına, OSB’lerimizi her alanda geliştirip güçlenmeleri için faaliyetlerimizi aralıksız sürdürmekteyiz. Bugün, Organize Sanayi Bölgelerimiz artık ülke ekonomisinin, ülke istihdamının en önemli unsurlarından biri haline gelmiştir. Antalya Organize Sanayi Bölgesi gibi altyapı ve üstyapı sorunlarını çözmüş, sanayicisine daha iyi hizmet vermek için birçok proje gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam eden, aynı zamanda diğer OSB’lere örnek oluşturabilecek projeler üretebilen bir OSB’nin Antalya’da bulunması, hem Bölge hem de Ülke için büyük bir değer olduğuna inanıyorum. Bu nedenle Antalya OSB Yönetimini özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Hepinizin bildiği gibi, sanayicilik zor, zahmetli ve meşakkatli bir iştir. Büyük emek ve fedakârlık ister. Bugün yurt içi ve yurt dışında büyük başarılara imza atan sanayicilerimiz, üreterek büyüyor ve ülkemize bunun haklı gururunu yaşatıyor. Bu başarılara imza atan sanayicilerimizi ve gece gündüz demeden sanayicilerimize hizmet veren, OSB’lerimizin bütün yönetici, çalışan ve bu gecede ödül kazanan tüm yatırımcılarımızı kutluyoruz” dedi.

Başkan NAKIBOĞLU “Geçtiğimiz hafta buruk geçen Kurban Bayramınızı da bu vesileyle tebrik ediyorum. Bildiğiniz gibi ülke olarak, 30 yıldır süren bu terör belasından dolayı, yine zor günler geçirmekteyiz. Ülkemizin birliğine, beraberliğine ve huzuruna kastedilmiş alçakça yapılan bu terör eylemlerinde acımız tarifsizdir. Buradan yine Büyük OSB ailesi olarak; bir kez daha “TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNÜ ŞİDDETLE KINIYOR VE LANETLİYORUZ” bu menfur saldırılardahayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve Milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Bu menfur terör eylemleri karşısında millet olarak sağduyulu davranarak, daha çok üreterek, daha çok çalışarak, Büyük Türkiye Cumhuriyeti Devletimize yapılan, bu saldırıları planlayan karanlık güçlerin emellerine ulaşamayacaklarını göstermeliyiz” diye konuşmuştur.

Antalya programının ikinci gününde ise Ekim 2015 ayı, OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyonu ve OSBÜK Yönetim Kurulu Toplantıları da icra edilmiştir.

OSBÜK Yönetim Kurulu ayrıca “Basın Mensuplarıyla Sohbet Toplantısı” adı altında özel bir toplantı düzenleyerek ulusal ve yerel basınımızın temsilcileriyle bir araya gelmiştir. Basın toplantısında özellikle; Türk sanayisinin son durumu, artan terör olayları, Suriye’den ülkemize gelen mülteciler ve 1 Kasım seçimleri değerlendirilmiştir.

Antalya programlarının son aşamasında ise Ekim ayı “İstişare Toplantısı” gerçekleştirilmiştir. Programda Isparta Süleyman Demirel OSB, Isparta Deri OSB, Isparta Yalvaç OSB, Burdur OSB, Burdur II. OSB, Burdur Bucak OSB, Antalya OSB ve Antalya Kumluca OSB temsilcileriyle bir araya gelinmiştir.

Bölge OSB’lerinin Başkan ve Bölge Müdürlerinin katıldığı istişare toplantısında, OSB’ler kendi bölgelerini tanıtarak, karşılaşmış oldukları sorunları OSBÜK Yönetim Kurulumuzla paylaşmış ve çözüm önerileri konusunda bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

Antalya programı, plaket töreni ve Antalya OSB Başkanı Ali BAHAR’ın OSBÜK onuruna verdiği akşam yemeğiyle sona ermiştir.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7
Dosya 8
Dosya 9
Dosya 10
Dosya 11