“ANTAKYA OSB ZİYARET PROGRAMI” TAMAMLANDI - OSBÜK - OSBÜK

“ANTAKYA OSB ZİYARET PROGRAMI” TAMAMLANDI

08-01-2014

OSBÜK “Antakya OSB Ziyaret Programı” 20/21 Aralık 2013 tarihlerinde gerçekleştirildi. Programın ilk günü, OSBÜK Başkanı Sn. Cahit NAKIBOĞLU başkanlığındaki heyetin Hatay Valisi Sn. Mehmet Celalettin LEKESİZ’ i makamında ziyaret etmesiyle başladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sn. LEKESİZ, OSBÜK heyetine Hatay ekonomisi hakkında bilgiler verdi. Hatay’da bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten OSBÜK Başkanı Sn. NAKIBOĞLU ise OSBÜK’ün yapmış olduğu faaliyetlerden kısa özetler sundu. Heyetin ilk gün temasları Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Hikmet ÇİNÇİN’e yapılan nezaket ziyaretleriyle sona erdi.

Programın ikinci gününde Antakya OSB’de inceleme gezisi düzenlenerek firma ziyaretleri yapıldı, İşletme yetkililerine ve çalışanlarına başarı temennilerinde bulunuldu.

İnceleme gezilerinin tamamlanmasıyla Anemon otele geçilerek 2013 yılının son OSBÜK Yönetim Kurulu toplantısı Bölge Müdürleri Komisyonu üyelerinin müşterek katılımlarıyla gerçekleştirildi. Toplantıda 2013 yılı çalışmaları değerlendirilirken yeni dönemde yapılacak faaliyetlere ilişkin OSBÜK Genel Sekreteri Sn. Ali YÜKSEL’ den brifing alındı.

Hatay programının son bölümünde ise çok sayıda davetlinin iştirak ettiği, “Sanayiciler Geleceğe Nasıl Hazırlanıyor” konulu toplantı icra edildi. Toplantıya Hatay Valisi Sn. Celalettin LEKESİZ, OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Cahit NAKIBOĞLU, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Hikmet ÇİNÇİN, Antakya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Tahsin KABAALİ, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sn. Hüsnü Salih GÜDER, OSBÜK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Sn. Ahmet HASYÜNCÜ, ve Sn. Süheyl ERBOZ, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyeleri Sn. Bekir SÜTCÜ, Sn. Nihat TUNALI, Sn. Ahmet KAYA, Sn. Ertuğrul TEZGÖREN, Sn. Sabri TEKLİ, Sn. Memiş KÜTÜKÇÜ, OSBÜK Bölge Müdürleri Komisyonu Üyeleri, Akdeniz Bölgesinde de yer alan Adana, Hatay, Osmaniye, Mersin, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis illerimizdeki OSB’lerimizin temsilcileri olmak üzere iş dünyasının temsilcileri, ulusal ve yerel basın temsilcileri yer aldı.

Toplantının açılış konuşması Antakya OSB Başkanı Sn. Tahsin KABAALİ tarafından yapıldı. KABAALİ konuşmasında OSB’de son yıllarda çok önemli çalışmalar yaparak alt yapı sorunlarını çözüme kavuşturduklarını, geleceğe umutla ve güvenle baktığını belirterek bölgelerinin 2023 vizyonunda 300 tesis, 30 bin istihdam ve 1 milyar dolar ihracat hedefinin bulunduğunu, bu hedef doğrultusunda yatırımları ve çalışmalarını yapma gayreti içerisinde olduklarını belirtti.

Toplantıda Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Hikmet ÇİNÇİN, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Hüsnü Salih GÜDER’de birer konuşma yaptı.

Programda katılımcılara hitap eden OSBÜK Başkanı Sn. Cahit NAKIBOĞLU Ülke ekonomisinde OSB’lerin yeri ve önemine değinerek “”Türkiye ne zaman iyiye gitse bize nazar değiyor. Başımıza bir iş çıkıyor. Biz, işimize ve yolumuza bakmak istiyoruz. ‘Ankara’da şu ve bu oldu’yla uğraşmak istemiyoruz. Türkiye’de organize sanayi hareketi çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Artık organize sanayilerin kıymeti bilinmeye başlandı. Ülke genelindeki 280 Organize Sanayi Bölgesinde 1,5 milyon kişi istihdam ediliyor. Bizler bundan sonra katma değeri yüksek teknolojik mallar imal etmek istiyoruz. Yeni yetişen nesil yüksek teknolojiyi kullanıyor. Bizlerin de bu yönlere yönelmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Hatay Valisi Sn. LEKESİZ ise konuşmasında “Girişimcilik ruhunun bir ülkede gelişmesi çok önemlidir. Ülkelerin zenginliği artık biz biliyoruz ki uluslararası dili konuşmasını bilen, dünyayı bir bütün olarak görerek ne yapması gerektiğine ilişkin sağlıklı analizler yapabilen ve dünyanın her tarafında koşturan günümüzün fatihleri dediğimiz girişimciler ürettikleri mal ve hizmet ülkelerin zenginliği açısından fevkalade değerlidir. Bunun farkındayız. Girişimcilerin yetiştiği merkezlerin başında da ülkemizde Organize Sanayi Bölgeleri geliyor” diye konuştu.

“Sanayiciler Geleceğe Nasıl Hazırlanıyor” konulu sunumlar ise Konya OSB Başkanı Sn. Memiş KÜTÜKÇÜ, Kocaeli İmes OSB Başkanı Sn. Süheyl ERBOZ, ASO I. OSB Başkanı Sn. Ahmet KAYA tarafından gerçekleştirildi.

Program plaket töreni ve günün anısına OSBÜK aile fotoğrafı çekimi ve akşam yemeği ikramı ile sona erdi.

Dosya 1
Dosya 2
Dosya 3
Dosya 4
Dosya 5
Dosya 6
Dosya 7
Dosya 8
Dosya 9
Dosya 10
Dosya 11
Dosya 12
Dosya 13