AMBALAJ ATIKLARININ KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ TASLAĞI KURUM GÖRÜŞLERİNE AÇILDI - OSBÜK - OSBÜK

AMBALAJ ATIKLARININ KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ TASLAĞI KURUM GÖRÜŞLERİNE AÇILDI

14-12-2010

OSB’leri yakından ilgilendiren ve özellikle OSB Katılımcılarını mağdur eden ve halen yürürlükte bulunan “Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği” OSBÜK tarafından 18-21 Şubat 2010 tarihlerinde Antalya da düzenlenen “I. OSB ÇEVRE ZİRVESİ”nde kapsamlı olarak tartışılmış ve Zirveye katılan Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU tarafından söz konusu yönetmeliğin revize edilerek özellikle “BEDELSİZ” ibaresinin kaldıracağını bildirmiştir.
Konu o günden beri tarafımızdan yakından takip edilmiş ve birkaç kez taslak hazırlanmasına rağmen onay aşamasına getirilememişti. Bu defa hazırlanan (Umarız son olur) AMBALAJ ATIKLARININ KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ TASLAĞI Çevre ve Orman Bakanlığı ve Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü web sitesinde yayımlanarak, 31.12.2010 tarihinde kadar kurum görüşlerine açılmıştır.
OSBÜK web sitesinde de yayımlanan söz konusu yönetmelikle ilgili görüş ve önerilerinizin ilgili Bakanlığa sunulmak üzere 27 Aralık 2010 akşamına kadar OSBÜK’e yazılı veya e-posta ile bildirilmesi gerekmektedir.

Dosya 1