2012 YILI “TEMİZ TÜRKİYEM” YARIŞMASI SONUÇLANDI! - OSBÜK - OSBÜK

2012 YILI “TEMİZ TÜRKİYEM” YARIŞMASI SONUÇLANDI!

02-07-2012

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ dolayısıyla “TEMİZ TÜRKİYEM” sloganı ile başlattığı;
– En Temiz Köy,
– En Temiz Şehir,
– En Temiz OSB,
– En Temiz Sanayi Tesisi,
yarışması sonuçlandı ve dereceye girenlerin ödülleri 5 Haziran 2012 DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile OSBÜK’ün işbirliği sonucu; çevrenin korunması, iyileştirilmesi, temizlenmesi, her türlü çevre kirliliğin önlenmesi ve çevre bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla; çevreye saygılı, mevzuata uyumlu ve sosyal sorumluluk projeleri ile destekli faaliyet gösteren OSB’lerin tespiti amacıyla 2008 yılında başlatılan “En Çevreci OSB” yarışmalarının devamı olarak bu yıl yapılan “EN TEMİZ OSB” yarışmasına katılan OSB’lerin dosyaları;
– Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (6 kişi)
– Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (1 kişi)
– OSBÜK (1 kişi)
temsilcilerinden oluşan 8 kişilik Jüri tarafından iki ayrı toplantı yapılarak incelenmiş ve 2012 yılı “EN TEMİZ OSB” yarışmasının sonuçları;
– Türkiye Birincisi: Kocaeli Gebze OSB ile Ankara Sanayi Odası I. OSB,
– Türkiye İkincisi: Kocaeli TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas OSB,
– Türkiye Üçüncüsü: Mersin Tarsus OSB,
olarak açıklanmıştır.
2008 yılında yapılan ‘En Çevreci OSB” yarışmasında; Manisa TSO OSB ile Bursa TSO OSB birinciliği, Adana Hacı Sabancı OSB ile Denizli OSB ikinciliği paylaşmış, ASO I. OSB üçüncü olmuş ve Kocaeli Gebze Plastikçiler OSB’nin Jüri Özel Ödülüne layık görülmüştü.
2009 yılında yapılan “En Çevreci OSB” yarışmada ise; Eskişehir Sanayi Odası OSB birinci seçilmiş, Bursa Demirtaş OSB ve Kocaeli Gebze Plastikçiler OSB ikinciliği paylaşırken, Kocaeli TAYSAD OSB üçüncü olmuştu.
Dereceye girerek “EN TEMİZ OSB” sertifikası verilen OSB’lerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Dosya 1
Dosya 2