15 TEMMUZ’DA OSB’LER MEYDANLARI DOLDURACAK - OSBÜK - OSBÜK

15 TEMMUZ’DA OSB’LER MEYDANLARI DOLDURACAK

14-07-2017

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, 15 Temmuz FETÖ ihanetini ve sonrasında yaşananları asla unutmayacaklarını söyleyerek, “Ne yapsak o gece canını siper eden kardeşlerimizin, şehitlerimizin ve gazilerimizin haklarını ödeyemeyiz. Onlar bir gecede şanlı bir tarih yazdılar. OSB camiası olarak bu şanlı tarihe sahip çıkmak ve ülkemizi büyütmek için gece gündüz demeden çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa diliyorum” dedi.

Türkiye’deki 316 organize sanayi bölgesi olarak 15 Temmuz ihanetinin birinci yıl dönümünde yine meydanlara koşarak Türkiye’nin kazanımlarına sahip çıkmaya devam edeceklerinin altını çizen Kütükcü, “Nasıl ki bir yıl önce demokrasimizi, refahımızı ve huzurumuzu başkalarına bırakmamışsak, yine meydanları dolduracak ve geleceğimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu ihaneti birinci yılında da, bininci yılında da unutmayacağız, unutturmayacağız”  şeklinde konuştu.

Türkiye hızla toparlandı, yeni başarılar elde etti

Kütükcü, Türkiye’nin 15 Temmuz ihanetinden sonra her alanda hızla toparlanarak, yeni başarılar elde ettiğini, ekonomik alanda kazanılan başarıların da tüm dünyayı şaşkına çevirdiğini dile getirdi. Kütükcü, sanayi üretiminde, kapasite kullanım oranlarında ve ihracatta yükseliş trendi yakalayan Türkiye’nin güçlü bir büyüme rotasında olduğunun altını çizerek, “İlk çeyrekte yüzde 5 gibi dünyayı şaşkına çeviren bir büyüme oranı yakaladık. Öncü göstergeler büyümenin ikinci çeyrekte de güçlü geleceğine işaret ediyor. İnşallah Türkiye 2017 yılında tüm ihanetlere, teröre, ekonomik kıskaçlara, faiz-döviz lobisine rağmen beklentilerin üzerinde bir büyüme gösterecek. Türkiye’nin üreten gücü OSB camiası olarak, bu büyümeye ve kalkınmaya en güçlü katkıyı vermek için çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz’dan sonra ülkemizde 14 şehirde 16 yeni OSB kuruldu. Sadece bu azim bile Türkiye’nin geleceğine olan güveni ortaya koyuyor” ifadelerini kullandı.